Hipoterapia przynosi niesamowite terapeutyczne efekty. Jest niezastąpionym sposobem rehabilitacji. Pomaga wielu osobom

Hipoterapia jest sposobem rehabilitacji psychoruchowej, do jakiej wykorzystuje się konie. To jedna z sposobów terapii wieloprofilowej, co znaczy, że działa równocześnie w sposób ruchowy, psychicznie, ale także społecznie. Można ją stosować zarówno u dziec, młodzieży, jak i dorosłych.

przejażdżka konna

Źródło: flickr.com
Terapia upośledzonych z zastosowaniem metody hipoterapii obejmuje właściwie osoby niepełnosprawne w sposób ruchowy, sensorycznie i umysłowo. Hipoterapia to całkowicie skuteczna terapia, a jej wspaniałe skutki wykorzystywane już były w czasach starożytnych. Jako terapia terapii >> oceń ten adres http://stajniaiskra.pl/ została zastosowana się nie tak dawno, bo w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych dwudziestego wieku. Hipoterapia została związana z odmiennymi metodami terapii i terapeutycznymi, sięga do ich dorobku.Najważniejszym celem terapii z koniem jest zwrócenie pacjentom sprawności fizycznej i w zakresie psychicznym. Hipoterapia to jeden z elementów terapii leczniczej, która jest nadzorowana przez specjalistę pod czujnym okiem lekarza.

konie

Autor: ime
Źródło: http://www.sxc.hu

Hipoterapeuta odgrywa rolę asekuracyjną, dzięki czemu może dbać o bezpieczeństwo, jak również rolę mediatora z koniem. Konie do takiej terapii selekcjonuje się niezwykle dokładnie pod kątem różnorodnych cech. Faktem jest, że niezwykle istotne są odpowiednie cechy charakteru.

Najważniejsze, by były łagodne, posłuszne, ale także muszą mieć odpowiedni wiek i budowę. Najbardziej rozpowszechniona rasa wykorzystywana do terapii to konie huculskie. Koń musi być dopasowany do chorego, oznacza to, że musi być jak najlepiej dobrany do jego wzrostu, jak równieżwymagań rehabilitacji. Takie akcje można robić przykładowo na obozach konnych – http://patataj.com/oferta/obozykonne (http://patataj.com/oferta/obozykonne)ego typu schorzeniem, o jakim nasileniu się spotykamy hipoterapia wpływa na polepszenie licznych funkcji naszego ciała. Nie istnieje taki sprzęt sportowy, na którym możliwe byłoby poruszanie się na nim rehabilitowanej osoby we wszystkich istotnych płaszczyznach, to znaczy na boki, w górę, w dół, do tyłu i do przodu. Zaufanie tego typu sposobowi poruszania się pacjenta z mózgowym porażeniem dziecięcym polepsza ogólną sprawność fizyczną. Co więcej, zmniejszone zostaje napięcie mięśni, bardzo znaczące dla tej choroby. Lepsza jest dzięki temu koordynacja ruchowa oraz poczucie równowagi.

, , ,

Related posts

Czy wyjazd do południowych krajów to właściwy pomysł na urlop? Sprawdź nasze pomysły

Coraz więcej osób rozważa wyjazd z kraju jako jedną z alternatywnych opcji spędzenia urlopu. Wbrew pozorom taki wyjazd wcale nie musi być drogi, głównie gdy weźmiemy pod uwagę fakt, iż ceny w Polsce także nie zaliczają się już do najniższych. Minęły raczej definitywnie czasy, kiedy niemal każdy, kto miał jakąkolwiek gotówkę, mógł spakować walizkę i wybrać się bez większego organizowania i rozważania wydatków nad chociażby rodzime morze czy w góry

.

Legnica czekająca na wędrowców

Legnica to piękne, zabytkowe miasto w województwie dolnośląskim, na wschód od Wrocławia, które z pewnością powinno się odwiedzić.
Pomimo przeróżnych przeciwności w Legnicy uratowało się kilkadziesiąt obiektów architektury zabytkowej.

Włochy – co warto zobaczyć

Mało jest osób, które potrafią oprzeć się urokowi Włoch. A kto raz odwiedzi południe tego kraju, będzie pragnął powrócić. Sycylię - największą wyspę Morza Śródziemnego cechuje oryginalny górzysty pejzaż, przechodzący w obszerne płaszczyzny jak też wybrzeże o długości 1039 km z piaszczystymi, żwirowymi i skalistymi plażami. Wysepki Liparyjskie na północy, górujący nad wysepką wulkan Etna, rozliczna śródziemnomorska fauna oraz flora oraz kultura i sztuka sprawiają, iż Sycylia należy do najbardziej czarujących miejsc na globie. Włochy są krajem, który potrafi zadowolić wszelkiego turystę bez względu na jego oczekiwania.

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.