Jakie kanały może oglądać nasze dziecko?

Wychowanie to niezwykle trudny temat. Każdy z nas ma osobną wizję na tego typu temat. Wszyscy także obawiamy się tej chwili, kiedy nasze dziecko się urodzi i to my będziemy musieli powiedzieć mu, jak żyć. Czasami zdarza się nam popełnić błąd, ale jest to na stałe wpisane w wychowanie. Nie jesteśmy idealni i dlatego często spotkamy na swojej rodzicielskiej ścieżce sporo niebezpiecznych zakrętów.

Z pewnością każdy opiekun myśli, czy dziecko powinno korzystać z telewizji? Zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że w naszym obecnym świecie nie można odciąć naszych dzieci od wszystkich nowinek technologicznych. To dobrze, bo nowoczesne wynalazki są po to, by usprawnić nasze życie. Ale z drugiej strony, wiemy doskonale, że mogą stać się przyczyną niebezpiecznych uzależnień lub schorzeń na tle psychicznym.

dziecko przed telewizorem

Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com

Ale wystarczy odpowiedzialnie wziąć się za to i nie będziemy walczyć z tego typu kłopotami. W pierwszej kolejności, nasze dziecko musi rozumieć, do czego służy telewizor. Jeśli wytłumaczymy mu, po co go włączamy, dziecko nie będzie całymi godzinami koczować przed grającym pudłem. Naszym starszym latoroślom pokażmy, że program tv posiada w ofercie mnóstwo ciekawych propozycji, takich jak audycje przyrodnicze, czy historyczne, jak również wiele godnych obejrzenia filmów. Więcej na

Zawsze oglądajmy telewizję z naszymi dzieciakami. Niekiedy, nawet w przyjaznych dzieciom bajkach mogą się zjawić sytuacje, które zatrwożą nasze dziecko. Musimy być wtedy przy nim i objaśnić mu wszystko. Pamiętajmy, że pociechy zwykle naśladują dorosłych. Jeśli my bezmyślnie przesiadujemy przed odbiornikami telewizyjnymi, to nasze dzieci zrobią tak samo.

Stąd też my też mądrze korzystajmy z tego cudownego wynalazku XX wieku. Namówmy starsze dzieciaki na wspólne oglądanie audycji informacyjnych albo filmów dokumentalnych. Później spróbujmy z nimi podyskutować na poruszane tam tematy. Ale jednocześnie, pokażmy pociechom, że istnieją inne, lepsze formy spędzania wolnego czasu, niż jedynie przesiadywanie przed telewizorem.

 

, , , , ,

Related posts

Latest posts

Jak zdobyć prywatne mieszkanie?

Kupno własnego mieszkania to z pewnością marzenie nadzwyczaj znacznej części naszego społeczeństwa. W praktyce okazuje się, że mieszkanie z rodzicami niestety po wielokroć jest wyjątkowo uciążliwe, wobec tego tez pragniemy uczynić wszelakie wysiłki, aby zakończyć ten stan. Rozwiązań, które przyniosą nam ulgę oczywiście jest ogromnie multum, niemniej natomiast ostateczna decyzja w szeregu przypadków zależy od naszych sposobności finansowych.

Biegnąc za swoimi marzeniami – duża konkurencja na rynku nieruchomości we Wrocławiu

Wrocław to wyjątkowe miasto, które przyciąga do siebie młodych ludzi, artystów oraz inwestorów. Wrocław jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków nieruchomości w Polsce. Aktywność najemców na wrocławskim rynku w 2014 roku utrzymuje się na wysokim poziomie, co świadczy o dużym zainteresowaniu inwestorów stolicą Dolnego Śląska. Mimo dużego zainteresowania, firmy deweloperskie dwoją się i troją żeby wyróżnić swoje mieszkania we Wrocławiu na wrocławskim rynku nieruchomości.

Jak dokładnie przez lata rozwijał się rynek komputerowych gier, najbardziej popularne obecnie gry wirtualne

Od czasu gdy komputery zaczęły być używane, to ludzie z wielkim zapałem wykorzystują je do grania. Dzisiaj można wręcz powiedzieć, że na graczach opiera się ogromna część komputerowego przemysłu. Bo do czego innego byłyby wykorzystane potężne karty graficzne, potrafiące kosztować niekiedy i kilka tysięcy złotych, jak nie do przejścia jeszcze jednej produkcji z fantastycznymi możliwościami graficznymi?

Własne lokum jako azyl na na całe życie.

Obywatele wybierają sobie różne lokalizacje na to, aby się osiedlić na stałe. Słusznym punktem na to jest Pomorze. Umiejscowione w tym regionie Drawsko Pomorskie jest położone nad rzeką Drawą.

Walentynki – nieco pomysłów, żeby uczynić jeden dzień unikalnym

Dzień zakochanych świętowany czternastego lutego jest dniem wyjątkowym. Pary wyrażają sobie czułość na każdym kroku, próbują obchodzić tę sytuację niezwykle romantycznie. Co jednak w takim przypadku, jeśli na tak niezwykłą chwilę brak nam pomysłu? Oto nieco sposobów, żeby spędzić święto zakochanych zmysłowo i ze smakiem.

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*