Jakie kanały może oglądać nasze dziecko?

Wychowanie to niezwykle trudny temat. Każdy z nas ma osobną wizję na tego typu temat. Wszyscy także obawiamy się tej chwili, kiedy nasze dziecko się urodzi i to my będziemy musieli powiedzieć mu, jak żyć. Czasami zdarza się nam popełnić błąd, ale jest to na stałe wpisane w wychowanie. Nie jesteśmy idealni i dlatego często spotkamy na swojej rodzicielskiej ścieżce sporo niebezpiecznych zakrętów.

Z pewnością każdy opiekun myśli, czy dziecko powinno korzystać z telewizji? Zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że w naszym obecnym świecie nie można odciąć naszych dzieci od wszystkich nowinek technologicznych. To dobrze, bo nowoczesne wynalazki są po to, by usprawnić nasze życie. Ale z drugiej strony, wiemy doskonale, że mogą stać się przyczyną niebezpiecznych uzależnień lub schorzeń na tle psychicznym.

dziecko przed telewizorem

Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com

Ale wystarczy odpowiedzialnie wziąć się za to i nie będziemy walczyć z tego typu kłopotami. W pierwszej kolejności, nasze dziecko musi rozumieć, do czego służy telewizor. Jeśli wytłumaczymy mu, po co go włączamy, dziecko nie będzie całymi godzinami koczować przed grającym pudłem. Naszym starszym latoroślom pokażmy, że program tv posiada w ofercie mnóstwo ciekawych propozycji, takich jak audycje przyrodnicze, czy historyczne, jak również wiele godnych obejrzenia filmów. Więcej na

Zawsze oglądajmy telewizję z naszymi dzieciakami. Niekiedy, nawet w przyjaznych dzieciom bajkach mogą się zjawić sytuacje, które zatrwożą nasze dziecko. Musimy być wtedy przy nim i objaśnić mu wszystko. Pamiętajmy, że pociechy zwykle naśladują dorosłych. Jeśli my bezmyślnie przesiadujemy przed odbiornikami telewizyjnymi, to nasze dzieci zrobią tak samo.

Stąd też my też mądrze korzystajmy z tego cudownego wynalazku XX wieku. Namówmy starsze dzieciaki na wspólne oglądanie audycji informacyjnych albo filmów dokumentalnych. Później spróbujmy z nimi podyskutować na poruszane tam tematy. Ale jednocześnie, pokażmy pociechom, że istnieją inne, lepsze formy spędzania wolnego czasu, niż jedynie przesiadywanie przed telewizorem.

 

, , , , ,

Related posts

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.