Jakimi sposobami bezpiecznie i stosunkowo tanio usprawnić parametry swojego samochodu – zalety tuningu za pomocą chipów

Większość właścicieli samochodów pragnie, żeby ich auta przypominały bolidy rodem z torów wyścigowych. Jeżeli nawet autem jest rodzinne, wygodne kombi albo siedmioosobowy van, to jednak chciałoby się mieć dwieście koni do dyspozycji i wyprzedzać wszystkich innych kierowców na światłach.

samochody po tuningu

Autor: Axion23
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz zdecydowana większość oferowanych samochodów może tylko pomarzyć o czymś takim – są one po prostu zwyczajnymi pojazdami, mającymi przede wszystkim służyć jako normalny środek przemieszczania się, pomijając raczej radość płynącą z odpowiednich osiągów. Tak więc jeżeli ktoś chce mieć szybsze, bardziej dynamiczne auto, to ma dwa wyjścia. Albo zakupi mocniejszy egzemplarz, co przeważnie jednak będzie się wiązać z wyższą ceną za taki pojazd. Wyjście drugie będzie przeznaczone dla miłośników i pasjonatów samochodów, a jest nim zwiększenie mocy posiadanego obecnie auta przez użycie pewnych modyfikacji. Zależnie od rodzaju realizowanych prac

tuning

Autor: YuJeen
Źródło: http://www.flickr.com

poprawić można parametry auta nawet o kilkadziesiąt procent, oczywiście trzeba to zrobić umiejętnie i rozważnie, tak żeby nie nic przy okazji nie zepsuć. Najbardziej popularną zmianą, która pozwoli na uzyskanie przynajmniej paru procent mocy więcej, jest chip tuning. W największym skrócie polega on na takim zmodyfikowaniu charakterystyki jednostki sterującej napędem, aby zwiększyć osiągi, a równocześnie zmniejszyć spalanie i poprawić sprawność pojazdu.

Typowe silniki instalowane zwykle w autach często mają sporo możliwości na to, aby zwiększyć ich wydajność. Firmy specjalnie nie podkręcają tych parametrów, żeby silniki mogły być wystarczająco żywotne i bezawaryjne. Lecz umiejętne zamontowanie zaprogramowanego w odpowiedni sposób chipa może sprawić, że silnik sporo zyska na wydajności, a jednocześnie będzie sporo oszczędniejszy. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że taka ingerencja może nieść za sobą niebezpieczeństwo awarii silnika, dlatego też zabierając się za tego typu przeróbki należy swój samochód oddać tylko w pewne, sprawdzone ręce doświadczonego mechanika.

, ,

Related posts

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.