Czym właściwie jest gramatura papieru i jakiego rodzaju istnieją jego inne parametry?

W dobie smartfonów, tabletów czy też notebooków, ludzie mają dużo odmiennych sposobów na zapisywanie swoich notatek, jednak wciąż jest duża grupa ludzi, którzy chcą wykorzystywać w tym celu papierowe notesy.
Mogłyby one posiadać dowolny format, zatem chociażby A4, A5 czy też A6 oraz niemałej jakości papier.

gra w tenisa

Autor: Tatiana
Źródło: http://www.flickr.com
Chyba każdy słyszał o tego typu parametrze jak gramatura papieru. Jest to wagę jednego metra kwadratowego wyrażoną w gramach. W przypadku notesów zazwyczaj może ona wynieść ok. 80-100 g/m2. Trzeba jednak mieć w pamięci, że nie jest to jedyny wyznacznik, który może świadczyć o jakości. Przykładowo tektura (foliarka ręczna) posiada znaczną gramaturę, jednak raczej żadna osoba nie używa jej do robienia notatek. Ważne są również inne czynniki, m.in. gładkość, przezroczystość czy spoistość płaszczyzny albo dwustronność. Jeśli interesują nas wyłącznie najlepszej jakości produkty, notatnik Moleskine z taśmą jest właśnie tym, jakiego szukamy.
To niezwykle funkcjonalny notes, który posiada twardą oprawę. Jest on wyposażony w elastyczną taśmę, która bardzo ułatwia zamykanie takiego notesu. Ma on też tasiemkę, przy pomocy której można zaznaczyć ostatnio zapisaną stronę. Ma on 100 kartek w kratkę, lecz mógłby mieć także inną liniaturę (kreski czy kropki). Takie kartki wykonane są z Kremowego papieru chamois.

Dla posiadaczy spółek albo osób, które odpowiadają za reklamę, ważne jest także to, że na okładce notesu można by zrobić tłoczone logo lub wykonać je przy wykorzystaniu metody graweru laserowego. Rozmiary tego notesu to np. 900 x 1400 x 120 milimetrów a cena to tylko ok. 10 zł. Okładka notatnika może być chociażby czarna lub brązowa.

, , ,

Related posts

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Jak wybrać sprzęty budowlane? szybki poradnik

Stawianie budynków różnego rodzaju wymaga zastosowania właściwych maszyn budowlanych. Bez nich nie byłoby możliwe rozpoczęcie ani realizacja żadnych prac, toteż tak istotne jest, aby wybierać wyłącznie dobre i wypróbowane sprzęty. Czy wiesz, jak tego dokonać?

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.