Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Hipoterapia przynosi niesamowite terapeutyczne efekty. Jest niezastąpionym sposobem rehabilitacji. Pomaga wielu osobom

28 stycznia 2020
Hipoterapia jest sposobem rehabilitacji psychoruchowej, do jakiej wykorzystuje się konie. To jedna z sposobów terapii wieloprofilowej, co znaczy, że działa równocześnie w sposób ruchowy, psychicznie, ale także społecznie. Można ją stosować zarówno u dziec, młodzieży, jak i dorosłych.

przejażdżka konna

Źródło: flickr.com
Terapia upośledzonych z zastosowaniem metody hipoterapii obejmuje właściwie osoby niepełnosprawne w sposób ruchowy, sensorycznie i umysłowo. Hipoterapia to całkowicie skuteczna terapia, a jej wspaniałe skutki wykorzystywane już były w czasach starożytnych. Jako terapia terapii >> oceń ten adres http://stajniaiskra.pl/ została zastosowana się nie tak dawno, bo w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych dwudziestego wieku. Hipoterapia została związana z odmiennymi metodami terapii i terapeutycznymi, sięga do ich dorobku.Najważniejszym celem terapii z koniem jest zwrócenie pacjentom sprawności fizycznej i w zakresie psychicznym. Hipoterapia to jeden z elementów terapii leczniczej, która jest nadzorowana przez specjalistę pod czujnym okiem lekarza.

konie

Autor: ime
Źródło: http://www.sxc.hu

Hipoterapeuta odgrywa rolę asekuracyjną, dzięki czemu może dbać o bezpieczeństwo, jak również rolę mediatora z koniem. Konie do takiej terapii selekcjonuje się niezwykle dokładnie pod kątem różnorodnych cech. Faktem jest, że niezwykle istotne są odpowiednie cechy charakteru.

Najważniejsze, by były łagodne, posłuszne, ale także muszą mieć odpowiedni wiek i budowę. Najbardziej rozpowszechniona rasa wykorzystywana do terapii to konie huculskie. Koń musi być dopasowany do chorego, oznacza to, że musi być jak najlepiej dobrany do jego wzrostu, jak równieżwymagań rehabilitacji. Takie akcje można robić przykładowo na obozach konnych – http://patataj.com/oferta/obozykonne (http://patataj.com/oferta/obozykonne)ego typu schorzeniem, o jakim nasileniu się spotykamy hipoterapia wpływa na polepszenie licznych funkcji naszego ciała. Nie istnieje taki sprzęt sportowy, na którym możliwe byłoby poruszanie się na nim rehabilitowanej osoby we wszystkich istotnych płaszczyznach, to znaczy na boki, w górę, w dół, do tyłu i do przodu. Zaufanie tego typu sposobowi poruszania się pacjenta z mózgowym porażeniem dziecięcym polepsza ogólną sprawność fizyczną. Co więcej, zmniejszone zostaje napięcie mięśni, bardzo znaczące dla tej choroby. Lepsza jest dzięki temu koordynacja ruchowa oraz poczucie równowagi.

You Might Also Like