Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Jak funkcjonuje każdy hydrofor i co jest ważne podczas jego zakupu?

11 października 2018
Jeśli działka, na której zamierzamy zbudować dom nie jest przyłączona do sieci wodociągowej, najprawdopodobniej będziemy zmuszeni zbudować studnię. To natomiast wiąże się z potrzebą kupienia zestawu składającego się z pompy i hydroforu.

hydrofor

Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com
walizka podróżna
Jest to konieczne, aby korzystanie z tej studni było możliwie. Mimo, że ilość modeli dostępnych na rynku jest olbrzymia, w praktyce ich zasada działania jest identyczna. Mogą mieć inny kształt lub pojemność, jednak zawsze do zbiornika, w którym znajduje się powietrze, pompowana jest woda. Wraz z podnoszeniem się jej ilości, zwiększa się również ciśnienie powietrza. Gdy ilość wody uzyska z góry ustalony poziom, pompa się uruchamia albo wyłącza – zależnie od aktualnego stanu wody w hydroforze. Jeżeli pragniemy nabyć odpowiedni hydrofor, powinniśmy brać pod uwagę parę istotnych kwestii. Pierwszą z nich jest wielkość zbiornika.
moda

Autor: Adrian Scottow
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba tutaj uwzględnić ilość osób w rodzinie oraz rozmiar instalacji wodociągowej w naszym budynku. Posiada to bezpośredni związek z ciśnieniem wody, która przepływa w rurach. Hydrofor musi posiadać przynajmniej 100 litrów objętości, chociaż im będzie większy, tym bardziej sporadycznie będzie włączała się pompa. To natomiast przełoży się na trwałość pompy. Niezwykle ważny jest też kształt lub raczej orientacja. Hydrofor przypomina zazwyczaj cylindryczny walec, ale mógłby być pionowy albo poziomy. Od tego jest zależne m.in. jego usytuowanie. Poza tym ważny jest także rodzaj pompy, gdyż występują zasysające i głębinowe.

Te zasysające są zazwyczaj obok hydroforu, co ma duży oraz negatywny wpływ na hałas. efektywność pompy powinna być większa niż oczekiwana liczba wykorzystywania wody.

You Might Also Like