Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Czy przeprowadzenie ślubu w plenerze jest w Polsce możliwe?

31 sierpnia 2020
W naszym klimacie organizacja ceremonii ślubnej w plenerze nie jest tak popularne, jak w niektórych innych państwach. Z drugiej strony nie są one całkowicie nieosiągalne, ponieważ zawsze będą charakteryzować się czymś, co pozostanie nieosiągalne dla najlepszej nawet restauracji.

człowiek

Autor: SkiStar
Źródło: http://www.flickr.com
ślub w plenerze

Autor: Waag Society
Źródło: http://www.flickr.com
Będzie tak zawsze, niezależnie od miejsca zamieszkania. Jeśli podjęliśmy już z narzeczoną decyzję o przeprowadzeniu takiej właśnie uroczystości, powinniśmy zawczasu starannie przeanalizować zakres koniecznych czynności, a również odpowiedzieć na kilka kluczowych pytań.

Jeśli interesuje Cię omawiane zagadnienie, to obejrzyj więcej tu, a zapewne zdobędziesz wiele ciekawych danych na ten wątek.

Jest jeszcze kwestia, czy ślub w plenerze miałby być ślubem kościelnym, czy cywilnym. Z uzyskaniem drugiego nie powinno być żadnych kłopotów, gdyż od 2013 r.

Masz chęć zgłębić więcej danych na omawiany temat? Zatem odsyłam do serwisu, gdyż znajdziesz tam wiele ciekawych informacji opisujących ten wątek.

Urzędy Stanu Cywilnego za dodatkową opłatą 1000 złotych, mogłyby udzielić ślubu poza swoim urzędem.

wazony dekoracyjne

Autor: marneejill
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli jednak miałby to być ślub kościelny, to otrzymanie niezbędnej zgody może być nieco bardziej skomplikowane. Trzeba bowiem szczerze umotywować przyczyny, które sprawiają, że pragniemy wziąć ślub poza kościołem. Prawidłowo byłoby mieć także poparcie kapłana, który ma udzielić ślubu. Na szczęście obecnie władze kościelne coraz częściej potrzebnej zgody udzielają. Należy zaproponować miejsce, w którym miałaby się odbyć ceremonia, choć trzeba pamiętać, że nie mogłyby być one w żaden sposób obraźliwe dla powagi instytucji Kościoła. Poza wszelakimi konwencjonalnymi dokumentami, trzeba również przekazać zgodę właściciela gruntu, na którym miałby się odbyć ślub.

Po otrzymaniu zgody należy przestrzegać wszystkich wymogów, które są stawiane czy to przez Kościół, albo przez USC. Są one różne, jednak w każdym przypadku musimy znaleźć miejsce do powieszenia krzyża albo godła.

You Might Also Like