Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Czym właściwie jest gramatura papieru i jakiego rodzaju istnieją jego inne parametry?

2 grudnia 2019
W dobie smartfonów, tabletów czy też notebooków, ludzie mają dużo odmiennych sposobów na zapisywanie swoich notatek, jednak wciąż jest duża grupa ludzi, którzy chcą wykorzystywać w tym celu papierowe notesy.
Mogłyby one posiadać dowolny format, zatem chociażby A4, A5 czy też A6 oraz niemałej jakości papier.

gra w tenisa

Autor: Tatiana
Źródło: http://www.flickr.com
Chyba każdy słyszał o tego typu parametrze jak gramatura papieru. Jest to wagę jednego metra kwadratowego wyrażoną w gramach. W przypadku notesów zazwyczaj może ona wynieść ok. 80-100 g/m2. Trzeba jednak mieć w pamięci, że nie jest to jedyny wyznacznik, który może świadczyć o jakości. Przykładowo tektura (foliarka ręczna) posiada znaczną gramaturę, jednak raczej żadna osoba nie używa jej do robienia notatek. Ważne są również inne czynniki, m.in. gładkość, przezroczystość czy spoistość płaszczyzny albo dwustronność.

Zobacz ten ciekawy tekst i odkryj więcej tu (http://www.malafabryczka.pl/kategoria/ozdoby-bozonarodzeniowe/524). Na pewno nie będziesz żałować. Nie czekaj dłużej! Zrób to w tym momencie!

Jeśli interesują nas wyłącznie najlepszej jakości produkty, notatnik Moleskine z taśmą jest właśnie tym, jakiego szukamy.

To niezwykle funkcjonalny notes, który posiada twardą oprawę. Jest on wyposażony w elastyczną taśmę, która bardzo ułatwia zamykanie takiego notesu. Ma on też tasiemkę, przy pomocy której można zaznaczyć ostatnio zapisaną stronę. Ma on 100 kartek w kratkę, lecz mógłby mieć także inną liniaturę (kreski czy kropki). Takie kartki wykonane są z Kremowego papieru chamois.

Dla posiadaczy spółek albo osób, które odpowiadają za reklamę, ważne jest także to, że na okładce notesu można by zrobić tłoczone logo lub wykonać je przy wykorzystaniu metody graweru laserowego. Rozmiary tego notesu to np. 900 x 1400 x 120 milimetrów a cena to tylko ok. 10 zł. Okładka notatnika może być chociażby czarna lub brązowa.

You Might Also Like