Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

W jakich problemach mógłby pomagać nam taki specjalista jak ślusarz?

11 października 2018
Ślusarstwem nazywamy tego typu zawód, którego reprezentant specjalizuje się obrabianiem metalu na zimno i reperacją wykonanych przy jego wykorzystaniu narzędzi. Innymi słowy jest to specjalista, który w granicach swoich obowiązków chętnie zajmie się naprawą zamka czy też dorobieniem kluczy.
Posiada też prawo, żeby na zlecenie właściciela otworzyć zatrzaśnięte drzwi.

Brama segmentowa WIŚNIOWSKI wyposażona w mechanizm otwierający OPTIMUM. Całość oznaczona europejskim certyfikatem CE gwarantujący bezpieczeństwo systemu.

Autor: WIŚNIOWSKI
Źródło: WIŚNIOWSKI
Mogą one kierować do domu czy chociażby samochodu. Oczywiście ślusarz musi przed dokonaniem tego typu usługi wylegitymować osobę, na zlecenie której ma awaryjnie otworzyć drzwi. Należałoby wiedzieć, że ślusarstwo to jeden z najbardziej starych dziedzin na świecie. Nawet mimo znacznego postępu technologii, reprezentanci takiego zawodu są wciąż niezwykle potrzebni. Ich umiejętności wykorzystywane są w bardzo szeroko pojętym przemyśle maszynowym, metalowym czy też budowlanym. Ślusarstwo polega na ręcznej lub maszynowo-ręcznej obróbce metalu na zimno. Produkty tego typu obróbki są potem wykorzystywane do montowaniu czy też naprawie różnego rodzaju konstrukcji wykonanych ze stali i sprzętów technicznych czy przy wytwarzaniu różnych metalowych przedmiotów.
eleganckie garnki

Autor: Didriks
Źródło: http://www.flickr.com
akcesoria

Autor: ESCO
Źródło: ESCO
Mogłyby to być chociażby klucze, ramy czy też ogrodzenia lub okucia lub płaskowniki. Aby móc funkcjonować w tego typu zawodzie trzeba skończyć liceum zawodowe o profilu ślusarskim lub co najmniej odpowiednią szkołę zawodową. Konieczne uprawnienia można by również uzyskać po odbyciu kursu.

Aktualnie ślusarstwo jest tak rozwiniętą dziedziną, że absolwenci mogą dalej poszerzać swoją wiedzę w tego typu specjalizacjach jak m.in. ślusarstwo narzędziowe. Wykonują oni skrawające narzędzia do mebli, uchwyty oraz przyrządy obróbkowe czy narzędzia do badania i mierzenia.

You Might Also Like