Tonery przeznaczone do wszelkich drukarek – czy wszystkie pasują do każdego typu drukarki?

Czym dokładnie jest toner wie w dzisiejszych czasach chyba każdy z nas – jest to kolorowy proszek używany przy tak zwanej kserografii (a więc przy robieniu ksero), aby otrzymać w pełni bezpośredni obraz kopiowanego przez nas na drukarce oryginału.

toner

Autor: tec_estromberg
Źródło: http://www.flickr.com
Tonery posiadają różną postać – mogą być mocniej ciekłe lub występować w postaci zabarwionych kulek żywicy rodzaju termoplastycznego. Jednak czy dosłownie każdy zakupiny poprzez nas toner (zużyte tonery) będzie odpowiedni dla posiadanego przez nas sprzętu?
Wydawać by się mogło, że toner, to po prostu toner. Tymczasem jak to się okazuje poza samą postacią występowania, tonery posiadają bardzo przeróżne kształty, a konkretniej – sprzęt, w którym to bywają ulokowane je ma. Z tego powodu – pomimo tego, iż tonery stosuje się tak właściwie wszędzie te same – to nie każdy sprzęt mającego toner pasuje do wszystkich drukarek, czy też kserokopiarek. W uzależnieniu od posiadanego przez nas modelu i marki sprzętu, jesteśmy zmuszeni wykupić toner o odpowiednim kształcie i rozmiarze – w tym konkretnym celu wszelakie tusze są oznakowane i przypisane konkretnemu modelowi. Jak łatwo się domyśleć każdy kolor tonera ma własne oznaczenia – w tym kokretnym wypadku nie ma znaczenia model drukarki. Tonery ukazuja się w 4 barwach, określonych pewnym skrótem CMYK, czyli mamy wtym miejscu: dla C – Cyjan (a więc odcień niebieskiego); dla M – Magenta (czyli tutaj połączenie czerwieni i niebieskiego); dla Y – Yellow (który wbrew pozorom wcale nie jest czystym odcieniem żółtego); oraz nie mniej istotny kolor mający oznaczenie K – Czarny.

Dlaczego „K” oznacza czarny? Ponieważ czerń bywa określana przy drukarkach jak tak zwany key colour, czyli na język polski „kolor kluczowy”. No a jak bardzo dobrze wiemy, bez czarnego koloru w drukarce ani rusz!

, , , ,

Related posts

W jaki sposób ozdobić ściany w naszym domu?

Ściany to niczym nie ograniczone pole do popisu. Można je zaprojektować na sporo metod, pięknie upiększyć, zawiesić na nich takie rzeczy, które nadadzą stylu całemu wnętrzu. Istnieje pełno opcji do wyboru. Można z nimi szaleć, bądź dekorować je w subtelny i ostrożny sposób. To na co postawimy zależy wyłącznie od naszej wyobraźni jak też klimatu jaki pragniemy uzyskać.

O czym należy pamiętać przy wyborze wyposażenia do sklepu

Czynników, które determinują funkcjonalność i wygląd sklepu jest wiele. W pierwszej kolejności musimy wymierzyć przeznaczone na ten cel pomieszczenia i zastanowić się nad rozmieszczeniem poszczególnych elementów. Wówczas bierzemy pod uwagę działalność jaką prowadzimy oraz charakter sklepu.

Dokonaj zmian w mieszkaniu w kilka chwil

Przeprowadzenie całościowego remont jakiegokolwiek pokoju w naszym mieszkaniu wiąże się z niemałymi wydatkami. Są jednak sposoby, które pozwalają na uzyskanie interesujących rezultatów przy niedużych nakładach gotówki.

Akcesoria do biura, czyli to, czego wymagają przedsiębiorstwa.

Możliwość takich miejsc jak hurtownie papiernicze Śląsk jest niezwykle duża. Nie można ukryć, iż w takim punkcie handlu pojawić się może znacznie dużo artykułów, ponieważ pod frazą artykuły biurowe Zabrze, da się odszukać praktycznie wszystko co posiada zaledwie niewielki związek z materiałami papierniczymi. Hurtownia papiernicza oferuje niezwykle szeroką rezerwę produktów, nierzadko doręczaną wprost z firmy, dzięki czemu oferuje niezwykle korzystne zapłaty za towar, dostosowuje się również do potrzeb oraz życzeń kontrahentów.

Każda hurtownia artykułów biurowych poleca nabywcom materiały biurowe Śląsk – oferujące obszerną gamę artykułów

Jeśli prowadzisz swoją firmę, wówczas niewątpliwie doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że zawsze dobrze szukać okazji do zaoszczędzenia nawet niedużej sumy pieniędzy. Oczywiście życzymy Ci, żeby zawsze szło Ci na tyle świetnie żebyś nie musiał zastanawiać się na przykład nad tym, skąd wziąć pieniądze na wypłaty dla pracowników, jednakże zawsze dobrze pomyśleć o tym zawczasu i mieć pewien zapas pieniędzy.

Latest posts