Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Tonery przeznaczone do wszelkich drukarek – czy wszystkie pasują do każdego typu drukarki?

3 lutego 2021
Czym dokładnie jest toner wie w dzisiejszych czasach chyba każdy z nas – jest to kolorowy proszek używany przy tak zwanej kserografii (a więc przy robieniu ksero), aby otrzymać w pełni bezpośredni obraz kopiowanego przez nas na drukarce oryginału.

toner

Autor: tec_estromberg
Źródło: http://www.flickr.com

Tonery posiadają różną postać – mogą być mocniej ciekłe lub występować w postaci zabarwionych kulek żywicy rodzaju termoplastycznego. Jednak czy dosłownie każdy zakupiny poprzez nas toner będzie odpowiedni dla posiadanego przez nas sprzętu?
Wydawać by się mogło, że toner, to po prostu toner. Tymczasem jak to się okazuje poza samą postacią występowania, tonery posiadają bardzo przeróżne kształty, a konkretniej – sprzęt, w którym to bywają ulokowane je ma. Z tego powodu – pomimo tego, iż tonery stosuje się tak właściwie wszędzie te same – to nie każdy sprzęt mającego toner pasuje do wszystkich drukarek, czy też kserokopiarek. W uzależnieniu od posiadanego przez nas modelu i marki sprzętu, jesteśmy zmuszeni wykupić toner o odpowiednim kształcie i rozmiarze – w tym konkretnym celu wszelakie tusze są oznakowane i przypisane konkretnemu modelowi. Jak łatwo się domyśleć każdy kolor tonera ma własne oznaczenia – w tym kokretnym wypadku nie ma znaczenia model drukarki. Tonery ukazuja się w 4 barwach, określonych pewnym skrótem CMYK, czyli mamy wtym miejscu: dla C – Cyjan (a więc odcień niebieskiego); dla M – Magenta (czyli tutaj połączenie czerwieni i niebieskiego); dla Y – Yellow (który wbrew pozorom wcale nie jest czystym odcieniem żółtego); oraz nie mniej istotny kolor mający oznaczenie K – Czarny.

Dlaczego „K” oznacza czarny? Ponieważ czerń bywa określana przy drukarkach jak tak zwany key colour, czyli na język polski „kolor kluczowy”.

Kiedy zaciekawi Cię ten temat, obejrzyj ponadto (https://www.tabakonline.com/tytonie-fajkowe-c838) inne nasze strony, które omawiają to zagadnienie – na pewno również Cię zaabsorbują.

No a jak bardzo dobrze wiemy, bez czarnego koloru w drukarce ani rusz!

You Might Also Like