Jakie budowle nie muszą posiadać instalacji odgromowej?

Domy jednorodzinne mogą być wystawiona na uderzenia piorunów w różnym stopniu – w zależności od materiałów, jakie były użyte do ich budowy czy też tzw. stopnia zagrożenia pożarowego.

kosmetyki SPA

Autor: mixtureusa
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku wystąpienia takiego rodzaju niebezpieczeństwa, rezultaty mogą być bardzo poważne.

Niemniej jednak nie każdy budynek jednorodzinny musi mieć zamontowany piorunochron.

Kliknij na ten odnośnik, by przeczytać podobne teksty. Przykładowo zobacz serwis, który prezentuje interesującą Cię problematykę, a na pewno się nie rozczarujesz.

To, czy tak ma być, jest zależne m.in. od wielkości domu (obowiązek taki dotyczy domów o powierzchni większej od 500 m2 oraz wysokości większej od 15m). W tego typu element ochronny powinny także być zaopatrzone budowle, które zostały skonstruowane z materiałów łatwopalnych (bez względu na rozmiary tego budynku) czy tego typu, w przypadku których obliczone wg. specjalnego standardu wskaźnik zagrożenia piorunowego przekracza wyznaczoną w niej wielkość.

Przygotowaliśmy dla Ciebie niezwykle interesujący artykuł, więc nie czekaj dłużej tylko odwiedź nas (https://pizzahut.pl/restauracje/warszawa), a z pewnością znajdziesz ciekawe informacje na omawiany temat.

Jeśli dany dom powinien być wyposażony w specjalną instalację odgromową, to taka instalacja złożona jest m.in. z: usytuowanych na dachu czy kominie zwojów, przynajmniej dwóch kanałów odprowadzających, jakie będą łączyć zwody z uziemieniem i z naturalnego albo sztucznego uziomu.

Jako naturalne części tego typu instalacji mogą zostać wykorzystane zbrojenia sporządzonego z żelbetu pokrycia dachu, metalowe elementy, które wystają poza dach czy też wykonane ze stali słupy nośne. Jeśli na obszarze, na którym jest postawiony budynek nie ma naturalnych uziomów, w czasie prac fundamentowych czy robienia wykopów, trzeba zrobić uziem sztuczny. Najskuteczniejszym wyjściem byłby uziem fundamentowy.

Sam piorunochron, razem z pozostałymi elementami instalacji odgromowej, mógłby być złączony z istniejącą w domu podstawową szyną uziemiającą. Warto jest założyć piorunochron, ponieważ przyniesie to poczucie bezpieczeństwa.

, , ,

Related posts

W jaki sposób ozdobić ściany w naszym domu?

Ściany to niczym nie ograniczone pole do popisu. Można je zaprojektować na sporo metod, pięknie upiększyć, zawiesić na nich takie rzeczy, które nadadzą stylu całemu wnętrzu. Istnieje pełno opcji do wyboru. Można z nimi szaleć, bądź dekorować je w subtelny i ostrożny sposób. To na co postawimy zależy wyłącznie od naszej wyobraźni jak też klimatu jaki pragniemy uzyskać.

O czym należy pamiętać przy wyborze wyposażenia do sklepu

Czynników, które determinują funkcjonalność i wygląd sklepu jest wiele. W pierwszej kolejności musimy wymierzyć przeznaczone na ten cel pomieszczenia i zastanowić się nad rozmieszczeniem poszczególnych elementów. Wówczas bierzemy pod uwagę działalność jaką prowadzimy oraz charakter sklepu.

Dokonaj zmian w mieszkaniu w kilka chwil

Przeprowadzenie całościowego remont jakiegokolwiek pokoju w naszym mieszkaniu wiąże się z niemałymi wydatkami. Są jednak sposoby, które pozwalają na uzyskanie interesujących rezultatów przy niedużych nakładach gotówki.

Akcesoria do biura, czyli to, czego wymagają przedsiębiorstwa.

Możliwość takich miejsc jak hurtownie papiernicze Śląsk jest niezwykle duża. Nie można ukryć, iż w takim punkcie handlu pojawić się może znacznie dużo artykułów, ponieważ pod frazą artykuły biurowe Zabrze, da się odszukać praktycznie wszystko co posiada zaledwie niewielki związek z materiałami papierniczymi. Hurtownia papiernicza oferuje niezwykle szeroką rezerwę produktów, nierzadko doręczaną wprost z firmy, dzięki czemu oferuje niezwykle korzystne zapłaty za towar, dostosowuje się również do potrzeb oraz życzeń kontrahentów.

Każda hurtownia artykułów biurowych poleca nabywcom materiały biurowe Śląsk – oferujące obszerną gamę artykułów

Jeśli prowadzisz swoją firmę, wówczas niewątpliwie doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że zawsze dobrze szukać okazji do zaoszczędzenia nawet niedużej sumy pieniędzy. Oczywiście życzymy Ci, żeby zawsze szło Ci na tyle świetnie żebyś nie musiał zastanawiać się na przykład nad tym, skąd wziąć pieniądze na wypłaty dla pracowników, jednakże zawsze dobrze pomyśleć o tym zawczasu i mieć pewien zapas pieniędzy.

Latest posts