Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Jaki druk trzeba uzupełnić, żeby uzyskać zwrot podatku z Wielkiej Brytanii?

11 października 2018
Duża ilość Polaków, którzy wyjechali parę lat temu np. do Wielkiej Brytanii do pracy, po powrocie do kraju może starać się o zwrot należącego się im podatku.

Wymaga to właściwych umiejętności oraz naturalnie doświadczenia, z tego też powodu warto jest korzystać z oferty wyspecjalizowanych firm.
produktów

Autor: RESERVED
Źródło: RESERVED
Aby uzyskać zwrot podatku zapłaconego na obszarze Wielkiej Brytanii wymagane jest m.in. wypełnienie druku P85. Jest on przeznaczony osobom, które wróciły do Polski na stałe. Taki druk powinien być wypełniony czytelnie w języku angielskim. Konieczne jest udzielenie odpowiedzi na wszelkie będące w nim pytania. Trzeba także dołączyć oryginalne wersje formularza P45, który jest wydawany po rozwiązaniu umowy o pracę. Po zakończeniu procedury zwrotu podatku, urząd odsyła je osobom zainteresowanym. Jeżeli z jakiegokolwiek względu pracodawca nie przekaże druku P45, nadal można złożyć wniosek o zwrot podatku z Anglii. Można to zrobić wykorzystując informacje, które zostały udostępnione pracownikowi wraz z wypłatą (payslip). Podatek zwracany jest np. przelewem do mieszczącego się w Anglii banku lub pocztą na adres wskazany w formularzu P85.
Powyższy opis nie dotyczy m.in. osób, które pracowały na zasadzie samozatrudnienia (self-employment). Tego typu osoby same rozliczają podatek od dochodów oraz są zobligowane do składania odpowiednich zeznań podatkowych. Takie osoby również mogłyby (w konkretnych sytuacjach) mieć nadzieję na zwrot zapłaconego opodatkowania.

Jeszcze odmienne reguły dotyczą osób, które były zatrudnione w branży budowlanej na bazie tzw. karty CIS. Jeżeli interesuje Cię to zagadnienie, warto jest korzystać ze specjalistycznej porady funkcjonujących w tej dziedzinie firm.

You Might Also Like