Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Jakie budowle nie muszą posiadać instalacji odgromowej?

18 maja 2020
Domy jednorodzinne mogą być wystawiona na uderzenia piorunów w różnym stopniu – w zależności od materiałów, jakie były użyte do ich budowy czy też tzw. stopnia zagrożenia pożarowego.

kosmetyki SPA

Autor: mixtureusa
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku wystąpienia takiego rodzaju niebezpieczeństwa, rezultaty mogą być bardzo poważne.
Niemniej jednak nie każdy budynek jednorodzinny musi mieć zamontowany piorunochron.

Kliknij na ten odnośnik, by przeczytać podobne teksty. Przykładowo zobacz serwis, który prezentuje interesującą Cię problematykę, a na pewno się nie rozczarujesz.

To, czy tak ma być, jest zależne m.in. od wielkości domu (obowiązek taki dotyczy domów o powierzchni większej od 500 m2 oraz wysokości większej od 15m). W tego typu element ochronny powinny także być zaopatrzone budowle, które zostały skonstruowane z materiałów łatwopalnych (bez względu na rozmiary tego budynku) czy tego typu, w przypadku których obliczone wg. specjalnego standardu wskaźnik zagrożenia piorunowego przekracza wyznaczoną w niej wielkość.

Przygotowaliśmy dla Ciebie niezwykle interesujący artykuł, więc nie czekaj dłużej tylko odwiedź nas (https://pizzahut.pl/restauracje/warszawa), a z pewnością znajdziesz ciekawe informacje na omawiany temat.

Jeśli dany dom powinien być wyposażony w specjalną instalację odgromową, to taka instalacja złożona jest m.in. z: usytuowanych na dachu czy kominie zwojów, przynajmniej dwóch kanałów odprowadzających, jakie będą łączyć zwody z uziemieniem i z naturalnego albo sztucznego uziomu.

Jako naturalne części tego typu instalacji mogą zostać wykorzystane zbrojenia sporządzonego z żelbetu pokrycia dachu, metalowe elementy, które wystają poza dach czy też wykonane ze stali słupy nośne. Jeśli na obszarze, na którym jest postawiony budynek nie ma naturalnych uziomów, w czasie prac fundamentowych czy robienia wykopów, trzeba zrobić uziem sztuczny. Najskuteczniejszym wyjściem byłby uziem fundamentowy.

Sam piorunochron, razem z pozostałymi elementami instalacji odgromowej, mógłby być złączony z istniejącą w domu podstawową szyną uziemiającą. Warto jest założyć piorunochron, ponieważ przyniesie to poczucie bezpieczeństwa.

You Might Also Like