Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Jakiego rodzaju informacje powinny się znaleźć na firmowej pieczątce?

11 października 2018
Według polskiego prawa, wyrobienie firmowego stempla nie jest wymagane, jednak w rzeczywistości często zdarzają się sytuacje, kiedy urzędnicy administracji publicznej go od przedsiębiorcy oczekują.
Mimo tego, że prawie każdą pieczątkę może zamówić bez kłopotu każdy, urzędnicy państwowi są głusi na takie argumenty.

podatki

Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Nóż nawigator

Autor: www.sport-shop.pl
Źródło: www.sport-shop.pl
Składanie różnorodnego rodzaju dokumentów bez wejdź na stronę http://www.pieczatki.pl/wzory_odbic/pieczatki_firmowe firmowej, budzi u nich zastrzeżenia odnośnie autentyczności konkretnego dokumentu. Procedury, które są wykorzystywane przez banki oraz Urząd Skarbowy (np. odpowiednia rubryka w formularzu) zazwyczaj powodują, że biznesmen jednak musi ją wyrobić. Wtedy, gdy jej nie mamy, a zostaniemy o nią poproszeni, przeważnie wystarczy w takiej rubryce napisać „brak pieczęci firmowej”. W obrocie gospodarczym obowiązkowe jest podawanie pewnego zakresu danych, więc jeśli postanowimy wyrobić firmową pieczątkę, powinny na niej być tego typu informacje jak imię i nazwisko posiadacza firmy oraz jej nazwa, gdyż za ich brak grozi grzywna w wys. do 5000 złotych. W wypadku osoby fizycznej jest to m.in. imię i nazwisko, adres prowadzenia działalności i numer NIP, z kolei w wypadku spółki handlowej: nazwa spółki, dane adresowe spółki, numer NIP, oznaczenie sądu rejonowego czy też wysokość kapitału.
Przy wyrabianiu wejdź http://www.pieczatki.pl/wzory_odbic/pieczatki_kieszonkowe firmowej moglibyśmy dodać tam firmowy logotyp. Poza tym firmy, w których można ją wyrobić, mają wiele ich wzorów, które moglibyśmy wykorzystać albo się nimi wzorować przy tworzeniu swego pomysłu. Kolejnym jej elementem, który możemy w dowolny sposób modyfikować jest krój i (w pewnym stopniu) wysokość czcionki.

Jeśli do firmy, która ją stworzy nie dostarczymy swego projektu pieczątki, jej pracownicy polecą nam pomysł na jej wygląd. Można odnaleźć bez problemu spółkę, jaka wykona nam ją tanio oraz w dobrej jakości.

You Might Also Like