Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Kiedy istnieje konieczność zastosowania pompowni nieczystości?

11 września 2020
Przy budowie domu czasem (np. przez złe ukształtowanie terenu) bywa tak, że bardzo trudne, czy też nawet niemożliwe jest wykorzystanie kanalizacji grawitacyjnej. Właśnie tam do pompowania nieczystości wykorzystuje się pompownie.
Zbudowane są one m.

Meble Labirynth marki Cattelan Italia

Autor: Cattelan Italia
Źródło: Le Pukka concept store
in. z pomp, które służą do wytwarzania ciśnień między wlotem pompy (stroną ssawną), a wylotem pompy (stroną tłoczną). W taki sposób realizowany jest transport ścieków. Są one sprężone przy pomocy siły mechanicznej, która jest wytwarzana przez wirnik, membranę albo tłok. Zdecydowanie najbardziej ważnym parametrem pracy takiej pompy jest jej efektywność, jaka jest mierzona przez objętość w litrach na sekundę. Pozostałym ważnymi czynnikami są wysokość unoszenia, moc i największe ciśnienie takiego narzędzia.

By przeglądnąć następny ciekawy artykuł na wybrany temat, kliknij w ten link — pod nim znajdziesz sporo informacji.

Bardzo popularne na rynku są pompownie ścieków mające pompy, które określane są jako zatapialne. Posiadają one rożnego rodzaju konstrukcję wykorzystanego w nich wirnika. Z tego też powodu planując zakup takiej pompy, trzeba uprzednio określić wielkość czynnika stałego i sam rodzaj nieczystości. Istnieją wirniki, które są w stanie rozdrabniać takie części stałe i są one stosowane zwłaszcza w takich miejscach, gdzie instalacja musi gwarantować stosownie duże ciśnienie, aby móc pokonywać opór powstały wskutek dużych wysokości.

Słynne na rynku są pompy, które zapewniają swobodny przepływ eliminujący możliwość zapychania działającej pompy. Trochę w mniejszym stopniu chętnie kupowane są pompy, które mają wirnik jednokanałowy. Tłoczą one ścieki opadowe, wodę drenażową czy też ścieki, które zostały oczyszczone mechanicznie.

W razie nieczystości, które posiadają większe rozmiary (a których nie można rozdrabniać), stosuje się wirniki kanałowe. Wielkość ciała stałego pompowanego przez wirnik kanałowy może wynieść 85 milimetrów.

You Might Also Like