Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Warto być świadomym tego, jak zamykane są różne butelki i słoiki

11 października 2018
Każdy producent soków, win czy innych płynnych specjałów z pewnością posiada cały park maszynowy do ich butelkowania i zakręcania.
Spółki, które wytwarzają przeróżnego typu płynne artykuły, na pewno jest świadom tego, jak nalewa się je do butelek albo słoików i jak następnie zakręca.

alkohol

Autor: Matthias Ripp
Źródło: http://www.flickr.com
zamykarki
Przeciętny obywatel może nie zdawać sobie z tego sprawy. Najczęściej otwierając butelkę, nie myślimy o tym. Najnormalniej pragniemy nalać do szklanki soku czy wina do kieliszka. Do momentu, kiedy płynny produkt będzie już gotowy i ląduje na regale w supermarkecie, musi przejść dość długą drogę. Chodzi rzecz jasna o nalewanie oraz zamykanie butelek czy innych pojemników. Do zakręcania służą zamykarki. Są to urządzenia, które są potrzebne przy tego typu produkcji. Chodzi o to, że do butelek albo słoików nie mogą dostać się żadne bakterie, dlatego podczas całego cyklu nikt nie powinien ich dotykać. Wszystko jest wysterylizowane oraz wyczyszczone. Wówczas dopiero następuje nalewanie oraz zakręcanie. Zamykarki nie są trudne w obsłudze. Czyniony przez nie ruch jest również stosunkowo oczywisty. Jedyny problem, jaki możemy napotkać to średnica zakrętki, która jest różna przy wielu rodzajach butelek. Jednak to w dosyć łatwy sposób można ustawiać.

Wobec tego ta sama maszyna jest w stanie zakręcać butelki z winem czy słoiki z przetworami. To spore ułatwienie dla producentów, którzy nie muszą przejmować się dodatkowymi wydatkami przykładowo na wymianę głowicy. Nie zapominajmy, że należy kupować sprzęt certyfikowany.

You Might Also Like