Agroturystyka w górach w lecie i w zimie

Ofert wypoczywania na wsi pojawia się ostatnio coraz to sporzej. Częstokroć gospodarstwa oferujące tenże wypoczynek w lecie czy zimie prowadzą równocześnie gospodarstwo ekologiczne. Taki właśnie wariant wybrałam niegdyś z moim mężem.

Beskid niski

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com
Od czternastu lat mamy przy naszej ekologicznej farmie ośrodek wypoczynkowy. Znajduje się on w bajecznie usytuowanej małej wiosce w Beskidzie Małym. Tak więc mamy do zaproponowania Państwu wypoczynek nie byle jaki, gdyż jest to wypoczynek w górach. Co to oznacza? To, że oprócz świeżych, eko jarzyn oraz owoców w letniej porze, mogą Państwo radować się ożywczym, czystym powietrzem. Wypoczynek w górach (pomocne źródła) może również wiązać się z połowem pstrągów w lodowatym górskim strumieniu albo z górskimi eskapadami. Są tu w Beskidach bardzo dobrze oznaczone szlaki o przeróżnych stopniach komplikacji.

Każdy wędrowiec może wybrać trasę wedle własnych możliwości i sił. Podczas zimowych miesięcy wypoczynek w górach to z pewnością „białe szaleństwo” na śniegowych stokach. Można wybrać narty, snowboard, dzieciaczki nierzadko wybierają sanki. Organizujemy dodatkowo kulig oraz biesiady przy ognisku, a latem rower – rowerowe trasy w Górach Izerskich.

beskidy

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com
Po śniegowych szaleństwach w surowy, zimowy dzień można wygrzać ciało w gorącej saunie wodnej lub też suchej jak kto woli. Możemy również skorzystać z solarium, jaskini z soli bądź też pływalni w urządzonym przez nas centrum odnowy . Zwierzątka które hodujemy to: dwie kozy, czternaście kur plus kogut. Mąż jest hodowcą pszczółek, więc tuż za siedliskiem stoi siedem uli. Możemy wobec tego zaproponować Państwu świeżuteńkie wiejskie artykuły z naszego eko gospodarstwa: kozie mleko, miód z własnej pasieki, jajka – sprawdź noclegi w Karkonoszach. Moją specjalizacją jeśli idzie o słodkości są torty upieczone z jajek od kur z własnej fermy oczywiście.

Nasi wczasowicze zawsze witani są torcikiem śmietankowym. Z regionalnych straw możemy naszym letnikom zaproponować tak zwane prażonki, placki ziemniaczane po zbójnicku a także węgierskie jedzenie niezmiernie często tutaj przygotowywane – Bogracz.

Absorbujący artykuł? Jeżeli tak sądzisz, kliknij bez ociągania ten odnośnik, gdyż w witrynie apartamenty na doby gdańsk, którą tutaj odnajdziesz, również jest coś ciekawego.

Duszonki są przygotowywane w do tego celu poświęconym żeliwnym kociołku uwieszonym nad ogniskiem (ewentualnie w piekarniku) z kartofli, kapustki a także żeberek. Do tego przyprawy, tymianek, kmin itd.. Jadło drwala natomiast to inne miano placków ziemniaczanych po Węgiersku. To placki ziemniaczane polane gulaszem mięsnym, pieczarkami, papryką, obsypane potartym oscypkiem. Bogracz z kolei jest odmianą zupy gulaszowej. Zapraszamy na wypoczynek w górach!

, ,

Related posts

Legnica czekająca na wędrowców

Legnica to piękne, historyczne miasto w województwie dolnośląskim, na wschód od Wrocławia, jakie z pewnością powinno się zwiedzić.
Mimo przeróżnych przeciwności w Legnicy zachowało się kilkadziesiąt obiektów architektury zabytkowej.

Podróż do ziemi ważnej dla wszystkich chrześcijan

Są osoby, które powinny odbyć przynajmniej jedną pielgrzymkę do świętego miejsca. Jest to związane z religią, którą wyznają. Dla osób z naszego kraju bardzo istotnym miejscem jest Ziemia Święta. Nigdzie nie jest zapisane, że każdy chrześcijanin musi tam się wybrać, ale sporo ludzi wierzących w Chrystusa Pana wykupuje wycieczka do ziemi świętej.

Hotele w niewielkich i większych miejscowościach

Gdy szukamy miejsca na nocleg to możemy posiadać duży dylemat. Dlaczego? Otóż baza noclegowa w w naszym kraju jest naprawdę dobrze rozwinięta, przez, co jest, z czego wybierać. Dobrze, więc z pewnym wyprzedzeniem przysiąść i przed wyjazdem poszukać właściwego hotelu w miejscu, gdzie się wybieramy.

Poszukujemy miejsca na nocleg w Rzeszowie

W Rzeszowie szczególnie często organizowane są rozmaitego rodzaju eventy oraz konferencje, na które zjeżdżają goście z całego naszego kraju. Nierzadko zapraszane są również osoby z zagranicy. Należy głównie zatroszczyć się o właściwą oprawę całego przedsięwzięcia, jak i o tłumaczenie na rewelacyjnym poziomie.

Wakacje na Wyspach Karaibskich czyli jakie atrakcje proponuje Dominikana wszystkim turystom.

Rejon Karaibów jest niezwykle popularnym miejscem wakacyjnych wycieczek pośród turystów na całym świecie. Nie ma się zresztą czemu dziwić, skoro przez cały urlopowy sezon panują tam odpowiednie temperatury, świeci słońce a z ciepłego morza wręcz się nie chce wychodzić. No i nie można też zapomnieć o niesamowitej przyrodzie, i to zarówno na lądzie, jak i w morzu, większość wysp jest porośnięta prawdziwymi deszczowymi lasami, a pod wodą jest jeszcze bardziej kolorowy i niezwykły świat na koralowych rafach.

Latest posts

W jaki sposób powinniśmy zadbać o komin?

Dbałość o komin nie może się kończyć wraz z zakończeniem zadań budowlanych. Cykliczna inspekcja, w szczególności kanałów dymowych, będzie niebezcelowa dla dostrzeżenia przypuszczalnych odchyleń oraz zapobiegania poważnym zagrożeniom.
Należy w tym miejscu zaznaczyć, iż przeświadczenie o tym, iż odchylenia w działaniu spalinowego kanału (zaistniałe dla przykładu w skutek działalności ptaszków) będą zawsze sygnalizowane przez zainstalowany do niego piec, nie jest niestety do końca prawdziwe.

Do kogo możesz pójść, kiedy chciałbyś odsprzedać szybko swój samochód?

Nawet jeżeli nasz pojazd nie porusza się o własnych siłach, moglibyśmy w dzisiejszych czasach sprzedać go za gotówkę. Spółka skupuje wszelkie samochody osobowe czy też terenowe.
Spółka, która skupuje auta kupi również od nas auto, jakie nie posiada ważnych badań technicznych albo ubezpieczenia.

Odpady azbestowe – odpowiednie gospodarowanie niebezpiecznymi odpadami oraz złymi substancjami

Azbest z pewnością jest jedną z bardziej szkodliwych oraz niebezpiecznych substancji, która ma ogromnie zły wpływ zarówno na zdrowie człowieka jak również na środowisko. Mimo tego, że azbest jest substancją, która ma wielkie zastosowanie przydatne w dzisiejszych czasach, to naturalnie nie można zapomnieć o jego sporej szkodliwości i zagrożeniach, które za sobą niesie. Wdychanie azbestu może nieść za sobą sporo niezmiernie sporych konsekwencji, między innymi zdoła przyczynić się do takich poważnych chorób, jak rak płuc, zmiany opłucnowej lub też pylicy azbestowej.

Polecane marki a komentarze klientów

W opinii klientów autoklaw klasy b sprawdza się świetnie nie od teraz. Sporo przemyślanych rozwiązań przypadł do gustu już dużej liczbie klientów, którzy chcą stawiaćgłównie na wypróbowane możliwości. Cenią oni sobie znakomitą ofertę oraz jej rewelacyjne dopracowanie, ponieważ dzięki jej elastyczności mogą bezproblemowo znaleźć dla siebie opcję doskonałą. Rozwiązań na rynku nie brak, wręcz przeciwnie – nieprzerwanie pojawiają się nowe. Specjaliści służą wskazówkami w każdym przypadku.