Agroturystyka w górach w lecie i w zimie

Ofert wypoczywania na wsi pojawia się ostatnio coraz to sporzej. Częstokroć gospodarstwa oferujące tenże wypoczynek w lecie czy zimie prowadzą równocześnie gospodarstwo ekologiczne. Taki właśnie wariant wybrałam niegdyś z moim mężem.

Beskid niski

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com
Od czternastu lat mamy przy naszej ekologicznej farmie ośrodek wypoczynkowy. Znajduje się on w bajecznie usytuowanej małej wiosce w Beskidzie Małym. Tak więc mamy do zaproponowania Państwu wypoczynek nie byle jaki, gdyż jest to wypoczynek w górach. Co to oznacza? To, że oprócz świeżych, eko jarzyn oraz owoców w letniej porze, mogą Państwo radować się ożywczym, czystym powietrzem. Wypoczynek w górach (pomocne źródła) może również wiązać się z połowem pstrągów w lodowatym górskim strumieniu albo z górskimi eskapadami. Są tu w Beskidach bardzo dobrze oznaczone szlaki o przeróżnych stopniach komplikacji.

Każdy wędrowiec może wybrać trasę wedle własnych możliwości i sił. Podczas zimowych miesięcy wypoczynek w górach to z pewnością „białe szaleństwo” na śniegowych stokach. Można wybrać narty, snowboard, dzieciaczki nierzadko wybierają sanki. Organizujemy dodatkowo kulig oraz biesiady przy ognisku, a latem rower – rowerowe trasy w Górach Izerskich. uannynowytarg.pl/OFERTA,6

beskidy

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com
Po śniegowych szaleństwach w surowy, zimowy dzień można wygrzać ciało w gorącej saunie wodnej lub też suchej jak kto woli. Możemy również skorzystać z solarium, jaskini z soli bądź też pływalni w urządzonym przez nas centrum odnowy . Zwierzątka które hodujemy to: dwie kozy, czternaście kur plus kogut. Mąż jest hodowcą pszczółek, więc tuż za siedliskiem stoi siedem uli. Możemy wobec tego zaproponować Państwu świeżuteńkie wiejskie artykuły z naszego eko gospodarstwa: kozie mleko, miód z własnej pasieki, jajka – sprawdź noclegi w Karkonoszach. Moją specjalizacją jeśli idzie o słodkości są torty upieczone z jajek od kur z własnej fermy oczywiście.

Nasi wczasowicze zawsze witani są torcikiem śmietankowym. Z regionalnych straw możemy naszym letnikom zaproponować tak zwane prażonki, placki ziemniaczane po zbójnicku a także węgierskie jedzenie niezmiernie często tutaj przygotowywane – Bogracz. Duszonki są przygotowywane w do tego celu poświęconym żeliwnym kociołku uwieszonym nad ogniskiem (ewentualnie w piekarniku) z kartofli, kapustki a także żeberek. Do tego przyprawy, tymianek, kmin itd.. Jadło drwala natomiast to inne miano placków ziemniaczanych po Węgiersku. To placki ziemniaczane polane gulaszem mięsnym, pieczarkami, papryką, obsypane potartym oscypkiem. Bogracz z kolei jest odmianą zupy gulaszowej. Zapraszamy na wypoczynek w górach!

, ,

Related posts

Przetestowane obuwie do misji specjalnych. Czym się kierować przy ich zakupie?

Niemal każda kobieta w swej garderobie piękne buty na co dzień, luksusowe szpilki na duże wyjścia, baletki, czasem także parę par butów sportowych. Jednakże nie każda ma obuwie specjalistyczne, przydatne przy uprawianiu sportów (wspinaczka, jazda konna) lub zimowe buty traperki na ekstremalnie niskie temperatury. Jakimi zasadami się kierować przy zakupie takich butów?

Malediwy – stosunkowo droga, ale jaka piękna egzotyka!

Należy się streszczać, bo niestety jest całkiem możliwe, że za kilkadziesiąt lat Malediwy po prostu znikną z powierzchni naszej planety. Być może nie będzie tak beznadziejnie, w końcu to byłaby katastrofa, ale to w sumie rewelacyjna "wymówka" dla osób, które pragną ujrzeć ten malutki kraj, lecz z różnego rodzaju przyczyn wybierają Włochy, Międzyzdroje albo Tunezję.

Bardo: spływ, czyli interesujący sposób na spędzanie czasu z bliskimi

Często podczas wakacji zastanawiamy się, jak w ciekawy sposób spędzić wolny czas. Oczywiście świetnie sprawdzi się każda aktywność na powietrzu, idealna będzie również taka rozrywka, która okaże się angażująca. Naprzeciw wszelkim temu podobnym oczekiwaniom wychodzi spływ pontonowy w Bardzie.

Czy w Polsce istnieje możliwość znalezienia niedrogich, a jednocześnie dobrych noclegów?

Noclegi w naszym kraju

W Polsce mamy wiele miejsc, w których można zatrzymać na nocleg. Poczynając od schronisk młodzieżowych a kończąc na hotelach o światowym standardzie. Dlatego jeśli chodzi o miejsca do spania w naszym kraju, to turyści mogą śmiało przyjeżdżać do Polski. Co istotne opłaty w hotelach są przystępne. Wiadomo, że są apartamenty, na które nie wszystkich będzie stać, ale są też ładne pokoiki na kieszeń każdego turysty. Tak, więc gnając w Polskę nie trzeba obawiać się, że nie będzie nas stać na nocleg. Poza tym bardzo dużo atrakcji, które warto zobaczyć jest darmowa. A w innych koszty są symboliczne.

Latest posts

Z jakich powodów dbanie o stan techniczny samochodu ma takie znaczenie, jak znaleźć dobrego mechanika.

O tym, jak ważne jest systematyczne serwisowanie samochodu, wie większość kierowców. A ci, którzy jeszcze takiej wiedzy nie posiedli przeważnie kończą z poważniejszymi awariami i koniecznością wydania sporych pieniędzy. Dlatego też w interesie każdego właściciela samochodu powinno leżeć, aby systematycznie jeździć na badania techniczne, a jeżeli znajdzie się jakieś usterki, to naprawiać je od razu. Pozostaje jeszcze kwestia wyboru znalezienia warsztatu.

Które są współczesne sztućce turystyczne i w jakiej sprawie nie przypominają swych poprzedników?

Gdy nadchodzi okres wakacyjny, z jeszcze zwiększonym niż zwykle zainteresowaniem zaczynamy zwracać uwagę na oferty różnorodnych biur turystycznych. A może by tak pojechać na Jamajkę? Wyspy Wielkanocne lub chociaż Kanaryjskie? A może by tak spróbować czegoś innego? Czegoś, co realizowali jeszcze nie tak dawno nasi opiekunowie lub dziadkowie?
Przecież nawet teraz jednymi z najdroższych samochodów rodzinnych są tak zwane campery, zatem samochody turystyczne.