Agroturystyka w górach w lecie i w zimie

Ofert wypoczywania na wsi pojawia się ostatnio coraz to sporzej. Częstokroć gospodarstwa oferujące tenże wypoczynek w lecie czy zimie prowadzą równocześnie gospodarstwo ekologiczne. Taki właśnie wariant wybrałam niegdyś z moim mężem.

Beskid niski

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com
Od czternastu lat mamy przy naszej ekologicznej farmie ośrodek wypoczynkowy. Znajduje się on w bajecznie usytuowanej małej wiosce w Beskidzie Małym. Tak więc mamy do zaproponowania Państwu wypoczynek nie byle jaki, gdyż jest to wypoczynek w górach. Co to oznacza? To, że oprócz świeżych, eko jarzyn oraz owoców w letniej porze, mogą Państwo radować się ożywczym, czystym powietrzem. Wypoczynek w górach (pomocne źródła) może również wiązać się z połowem pstrągów w lodowatym górskim strumieniu albo z górskimi eskapadami. Są tu w Beskidach bardzo dobrze oznaczone szlaki o przeróżnych stopniach komplikacji.

Każdy wędrowiec może wybrać trasę wedle własnych możliwości i sił. Podczas zimowych miesięcy wypoczynek w górach to z pewnością „białe szaleństwo” na śniegowych stokach. Można wybrać narty, snowboard, dzieciaczki nierzadko wybierają sanki. Organizujemy dodatkowo kulig oraz biesiady przy ognisku, a latem rower – rowerowe trasy w Górach Izerskich. uannynowytarg.pl/OFERTA,6

beskidy

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com
Po śniegowych szaleństwach w surowy, zimowy dzień można wygrzać ciało w gorącej saunie wodnej lub też suchej jak kto woli. Możemy również skorzystać z solarium, jaskini z soli bądź też pływalni w urządzonym przez nas centrum odnowy . Zwierzątka które hodujemy to: dwie kozy, czternaście kur plus kogut. Mąż jest hodowcą pszczółek, więc tuż za siedliskiem stoi siedem uli. Możemy wobec tego zaproponować Państwu świeżuteńkie wiejskie artykuły z naszego eko gospodarstwa: kozie mleko, miód z własnej pasieki, jajka – sprawdź noclegi w Karkonoszach. Moją specjalizacją jeśli idzie o słodkości są torty upieczone z jajek od kur z własnej fermy oczywiście.

Nasi wczasowicze zawsze witani są torcikiem śmietankowym. Z regionalnych straw możemy naszym letnikom zaproponować tak zwane prażonki, placki ziemniaczane po zbójnicku a także węgierskie jedzenie niezmiernie często tutaj przygotowywane – Bogracz. Duszonki są przygotowywane w do tego celu poświęconym żeliwnym kociołku uwieszonym nad ogniskiem (ewentualnie w piekarniku) z kartofli, kapustki a także żeberek. Do tego przyprawy, tymianek, kmin itd.. Jadło drwala natomiast to inne miano placków ziemniaczanych po Węgiersku. To placki ziemniaczane polane gulaszem mięsnym, pieczarkami, papryką, obsypane potartym oscypkiem. Bogracz z kolei jest odmianą zupy gulaszowej. Zapraszamy na wypoczynek w górach!

, ,

Related posts

Jakie profesjonalne wyposażenie ma obowiązek posiadać każdy harcerz?

Harcerstwo cieszy się dziś niezmiernie sporą sławą i masa osób, zarówno dzieci jak i młodzieży decyduje się na wstąpienie do drużyny harcerskiej. Z pewnością harcerstwo wiąże się z znakomitymi przygodami a także kapitalną zabawą, jednakże jest to również dobra szkoła życia, która znakomicie uczy młodych ludzi tego, jak na przykład radzić sobie z przeróżnymi wyzwaniami.

Jak pragniemy uciec od Trzasku

W podstawówce i średniej gdy do niej chodziłem niezwykle trendy był Edward Stachura. Na prawie każdej potańcówce kiedy klimat stawał się liryczny każdy pytał o wykonanie dowolnej piosenki.

W jaki sposób przygotować się do urlopu samochodem?

Zbliża się lato, okres, w którym bardzo wielu z nas stara się wyjechać chociażby na kilkudniową wycieczkę do jakiegokolwiek ciekawego miejsca. Ciężko jednak jest się temu dziwić, bo w końcu jest to świetny sposób na spędzenie swego wolnego czasu i przynajmniej krótkie oderwanie się od całej swojej codzienności.

Dobrze jest wyruszyć z domu bez celu

Zorganizowane spontanicznie wycieczki mogą stać się niesamowicie inspirujące. Są nam niezbędne do tego, by do swej codziennej rutyny wprowadzić swoisty powiew świeżości. Doskonałe rozwiązania, które pojawiają się wśród propozycji spędzania wolnych chwil, są strzałem w dziesiątkę. Nie jest dobrze wyruszać w podróż czy trenować w pojedynkę, dlatego rozpoczynają się poszukiwania właściwego partnera. Osoba, która może oferować nam wsparcie czy stanąć z nami w szranki, musi pasować nam charakterem oraz podzielać nasze największe pasje.

Kilkudniowy wypad do Gdańska

Od długiego czasu bardzo trendy zostały tzw. city break, czyli niedługie, zazwyczaj weekendowe wypady do atrakcyjnych turystycznie miejsc. Są to zazwyczaj spore miasta, nierzadko zagraniczne, ale i w naszym kraju jest mnóstwo wartych zobaczenia miejscowości. Jedną z nich jest z pewnością Gdańsk.

Latest posts

Promocja na telebimie

Dobrze zaplanowana kampania reklamowa to zagwarantowany sukces jakiejkolwiek firmy, niezależnie od tego, czy jest już na rynku, czy jest to nowo powstająca jednostka. Komunikat reklamowy przesyłany za pomocą telebimu najbardziej zapada w pamięci potencjalnego konsumenta.

Dlaczego warto dbać o swoje dłonie?

Dłonie to w opinii wielu jeden z najbardziej zaniedbanych obszarów ciała. Nasze dłonie zasługują na znacznie godniejsze traktowanie.
Właśnie dłońmi dokonujemy wiele podstawowych czynności każdego dnia.

Czy już mamy zakupiony jesienny sweter?

Zawsze powinniśmy być właściwie ubrani do aury, gdyż jedynie wówczas będziemy mieli świadomość, że będzie nam ciepło i że z ochotą będziemy angażowali się w przeróżne zdarzenia.

Czy warto korzystać z plastikowych opakowań? Jeżeli tak, to do jakich rzeczy? W jaki sposób zmniejszyć wykorzystywanie plastikowych torebek?

Trzeba przyznać, że wszystko obecnie kupuje się w plastikowych opakowaniach. To rozwiązanie jest dość wygodne i powszechne, na tyle, iż mało osób pamięta jeszcze czasy, gdy jakiś produkt sprzedawany był w innego typu opakowaniach. Trzeba więc przyznać, iż się przyzwyczailiśmy do takiego sposobu, pewnie trudno byłoby nam z tej możliwości zrezygnować.

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*