Co to jest superwizja i jakiego rodzaju powinna ona nieść korzyści?

Prowadzenie sesji z terapeutą wymaga posiadania dużej wiedzy oraz znajomości tematu. Młodsi stażem psychoterapeuci posiadają okazję odbycia swoistych lekcji z w większym stopniu doświadczonym zawodowo „kolegą po fachu”.
Taka superwizja ma na celu nie tylko wzbogacić wiedzę superwizanta (czyli psychologa, który zgłasza się po pomoc) poprzez prawidłowe zrozumienie oraz poprowadzenie przebiegu psychoterapeutycznego.

superwizja

Źródło: www.morguefile.com
Całość ma finalnie usprawnić jakość udzielanych przez psychoterapeutę usług. Nie należy tracić z pamięci, że najważniejsze jest dobro chorego, przy czym innym powodem, dla którego przeprowadzana jest superwizja jest rozwój zawodowy superwizanta.

Spodobał Ci się ten wpis? Jeśli tak, to na pewno ucieszy Cię informacja, że analogiczny artykuł jest na wyciągnięcie ręki. Po prostu zobacz ten link najlepsza karma dla kota.

Kluczowym motywem, dla którego przeprowadza się taki proces, jest wytworzenie przestrzeni do wysnuwania refleksji przez superwizanta, żeby mógł przyjrzeć się własnym czynnościom oraz podejmowanym przez swoją osobę czynnościom. W tej bezpiecznej atmosferze może on jeszcze raz sprawdzić swoje terapeutyczne realizacje z pacjentami. Istotny jest fakt, że superwizor nie udziela najmniejszych rad, lecz jest otwarty na badanie zgłaszanych problemów. Nie udziela jednak prostych rozwiązań i nie rozwiązuje bezpośrednio problemów zgłaszanych przez superwizanta.

montaż

Autor: Krzysztof Brożyna
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieją różne formy przeprowadzania superwizji, a dobór takiej, jaka będzie zastosowana w konkretnej sytuacji zależy od superwizora i od tego, w jaki sposób on rozumie kłopoty, które zostały podniesione przez psychoterapeutę.

Będzie nam przyjemnie, jeżeli poświęcił kilka Twoich minut i przeczytał nowy post na podobny temat. Pod podanym linkiem czeka na Ciebie kluczowy artykuł.

Może być to postać indywidualna albo grupowa. Superwizja ma dopomóc psychoterapeucie w eksplorowaniu zagadnień związanych z jego działalnością.

Analizowane są również trudności czy też kłopoty, które mają stanowisko w czasie pracy z pacjentem. Za sprawą superwizji można by dowiedzieć się o sobie wielu rzeczy. Poznawanie swojej osoby pozwala na bardziej korzystne zrozumienie pacjentów.

, ,

Related posts

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Jak wybrać sprzęty budowlane? szybki poradnik

Stawianie budynków różnego rodzaju wymaga zastosowania właściwych maszyn budowlanych. Bez nich nie byłoby możliwe rozpoczęcie ani realizacja żadnych prac, toteż tak istotne jest, aby wybierać wyłącznie dobre i wypróbowane sprzęty. Czy wiesz, jak tego dokonać?

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.