Co to jest superwizja i jakiego rodzaju powinna ona nieść korzyści?

Prowadzenie sesji z terapeutą wymaga posiadania dużej wiedzy oraz znajomości tematu. Młodsi stażem psychoterapeuci posiadają okazję odbycia swoistych lekcji z w większym stopniu doświadczonym zawodowo „kolegą po fachu”.
Taka superwizja ma na celu nie tylko wzbogacić wiedzę superwizanta (czyli psychologa, który zgłasza się po pomoc) poprzez prawidłowe zrozumienie oraz poprowadzenie przebiegu psychoterapeutycznego.

superwizja

Źródło: www.morguefile.com
Całość ma finalnie usprawnić jakość udzielanych przez psychoterapeutę usług. Nie należy tracić z pamięci, że najważniejsze jest dobro chorego, przy czym innym powodem, dla którego przeprowadzana jest superwizja jest rozwój zawodowy superwizanta.

Spodobał Ci się ten wpis? Jeśli tak, to na pewno ucieszy Cię informacja, że analogiczny artykuł jest na wyciągnięcie ręki. Po prostu zobacz ten link najlepsza karma dla kota.

Kluczowym motywem, dla którego przeprowadza się taki proces, jest wytworzenie przestrzeni do wysnuwania refleksji przez superwizanta, żeby mógł przyjrzeć się własnym czynnościom oraz podejmowanym przez swoją osobę czynnościom. W tej bezpiecznej atmosferze może on jeszcze raz sprawdzić swoje terapeutyczne realizacje z pacjentami. Istotny jest fakt, że superwizor nie udziela najmniejszych rad, lecz jest otwarty na badanie zgłaszanych problemów. Nie udziela jednak prostych rozwiązań i nie rozwiązuje bezpośrednio problemów zgłaszanych przez superwizanta.

montaż

Autor: Krzysztof Brożyna
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieją różne formy przeprowadzania superwizji, a dobór takiej, jaka będzie zastosowana w konkretnej sytuacji zależy od superwizora i od tego, w jaki sposób on rozumie kłopoty, które zostały podniesione przez psychoterapeutę.

Będzie nam przyjemnie, jeżeli poświęcił kilka Twoich minut i przeczytał nowy post na podobny temat. Pod podanym linkiem czeka na Ciebie kluczowy artykuł.

Może być to postać indywidualna albo grupowa. Superwizja ma dopomóc psychoterapeucie w eksplorowaniu zagadnień związanych z jego działalnością.

Analizowane są również trudności czy też kłopoty, które mają stanowisko w czasie pracy z pacjentem. Za sprawą superwizji można by dowiedzieć się o sobie wielu rzeczy. Poznawanie swojej osoby pozwala na bardziej korzystne zrozumienie pacjentów.

, ,

Related posts

Co możesz powiedzieć o pojęciu beading? Czy zdajesz sobie sprawę co to jest, na czym to polega?

Aktualnie coraz bardziej rozpowszechniane jest pojęcie beading. Myślisz co to jest? Jest to coraz bardziej znana sfera rękodzieła. Ta kwestia robienia rzeczy z koralików pochodzi z rejonów Ukrainy, jak również Bieszczad. Tam ciągle może tworzyć się się tak nazywane krywulki, czypiękne, ale i zabierające wiele czasu naszyjniki. Godzinami są one wyplatane z drobnych paciorków. Dawniej tego typu naszyjnik był okazem zamożności łemkowskich dziewcząt. interesujące jest to, że za równowartość materiałów używanych na kilka krywulek, można był dokonać zakupu krowę.

Szukasz mebli? Przeczytaj kilka wskazówek, jak kupić te najlepsze

Urządzanie domu – jeżeli tylko mamy uzbierane fundusze – może być wyjątkową przyjemnością. Fajnie jest chodzić po sklepach, wybierać kolejne dodatki i cieszyć się widząc, jak nasze gniazdko powoli nabiera wyglądu. Nim jednak pójdziesz na zakupy, musisz poznać kilka wskazówek, które doradzą ci, na co zwracać uwagę podczas wyboru.

Latest posts

Meble na znakomitym poziomie w udoskonalonej ofercie

Nie zabraknie na rynku ofert różnych firm, które stawiają na rewelacyjną jakość. To zupełnie taka sama zasada, którą kierują się klienci. Dzięki interesującemu asortymentowi producent odróżnia się spośród innych ze swej branży, natomiast dawane do dyspozycji przez niego meble są wpasowane w doskonały standard. Do szczególnie ciekawych propozycji zaliczane są narożniki skórzane, które są oferowane w całych kompletach. Problemu nie stanowi jednak to, aby wybrać je także jako pojedynczy mebel. Oferta poszerza się o inspirujące nowości i to one przekonują klientów.

Sposób na niepłodność

In vitro – częstokroć jedyna szansa na własne potomstwo - jest dość długim, a przez to stresującym procesem. Jednak pary, jakie zostały szczęśliwymi rodzicami dzięki metodzie in vitro, powiadają jednomyślnie, że warto przeżyć ten etap, ażeby w końcu radować się upragnioną brzemiennością.

Zwiedź Polskę czyli co ciekawego zaoferować może nasz kraj zagranicznym turystom.

Często się mówi, że chwali się co mają inni, a swojego nie zna, i będzie w tym bardzo dużo racji. Jako świetny przykład mogą służyć tu turyści, którzy zachwycają się obcymi krajami, ich zabytkami albo kulturą, a zupełnie nie chcą poznać tego, co może zaoferować nasz kraj. A zaoferować może rzeczywiście sporo, o czym tak naprawdę można się przekonać, gdy zacznie się go poznawać. Niestety cały czas wiele osób woli to, co z zagranicy, nie chce się specjalnie angażować w rodzimą turystykę, a na hasło poznaj Polskę reaguje co najwyżej obojętnie.

Wycena przedsiębiorstw jako zawiły proces

Pośród najważniejszych powodów dla których potrzebna jest wycena firmy jest zbycie udziałów, pozyskiwanie inwestora, staranie się o pożyczkę, bądź sprzedaż przedsiębiorstwa.
Wycena przedsiębiorstw to skomplikowany przebieg, jaki jest w stanie zobrazować rzeczywistą wycenę firmy tylko wtedy, gdy zostanie umiejętnie przeprowadzony.