Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

O czym należy pamiętać wynajmując auto za granicą?

25 listopada 2020
Nawet jeśli mamy swój samochód, czasami bywają okoliczności, kiedy musimy skorzystać z usług wypożyczalni samochodów. To częsta praktyka w wypadku wycieczek zagranicznych, ponieważ aby dotrzeć do jakiegoś dalekiego państwa, zazwyczaj korzystamy z samolotu.
Jeżeli nie posiadasz w tym względzie odpowiedniego doświadczenia, na pewno docenisz kilka porad, które tutaj dla Ciebie zostały przygotowane.

Przede wszystkim trzeba korzystać z usług znanych na rynku spółek, jakie prowadzą wynajem samochodu. Alternatywą są pośrednicy, którzy gwarantują kontakt do wypożyczalni, lecz nie są odpowiedzialni za samą flotę. Dlatego też jeżeli pomimo rezerwacji jakiegoś pojazdu w chwili, gdy będziesz pragnął go wypożyczyć, samochodu na placu nie będzie, tylko profesjonalna spółka będzie miała odpowiednio dużą flotę, żeby podstawić inny samochód. Być może stawki w takich wypożyczalniach będą nieco większe, jednak czasem pieniądze nie są najważniejsze. W czasie wynajęcia należy także sprawdzić czynnik CDW, zatem jak duży jest własny wkład w przypadku wystąpienia szkody. Opłata najmu może, ale nie musi zawierać składki CDW.
produkcja

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba mieć w pamięci, że CDW nie jest ubezpieczeniem, a tylko rezygnacją wypożyczalni z domagania się całkowitej wartości strat w przypadku drogich w naprawieniu szkód.

Zaciekawiony? To dla nas optymistyczna informacja. Więc kliknij tu stylowy-mebel.pl i czytaj bez ograniczeń nowe rzetelne wpisy.

Trzeba się ponadto dowiedzieć, ile trzeba będzie zapłacić, jeżeli samochód będzie skradziony. Podczas wynajmowania samochodu proponowane mogą być stosowne pakiety ubezpieczeń, przykładowo Super CDW czy też Ekstra Tu.

Warto jest z niego skorzystać, jednak trzeba też zwracać uwagę na zakres takiej ochrony, gdyż ubezpieczenie to może objąć np. tylko koła (alufelgi 15) i lusterka, nie zaś cały samochód.

You Might Also Like