Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Od czego zależy cena, jaką należy zapłacić za nagrobek?

19 marca 2020
Cierpienie związane ze śmiercią bliskiej nam osoby, jest kwestią niezwykle poważną i często związaną z silnymi emocjami. Nawet jeżeli znamy powody oraz przypuszczalny termin zgonu, to najczęściej i tak nie możemy się przygotować na to, co w najbliższym czasie nastąpi.

Niezależnie od tego, powinniśmy wypełnić kwestie formalne, czyli otrzymać świadectwo zgonu.

Sprawdź dodatkowo takie ciekawe wskazówki z www, które przeczytasz pod tym linkiem – one też opisują to zagadnienie.

Ponadto zanim zamówimy wykonanie nagrobka, musimy mieć prawo do ziemi, na której będzie on postawiony. W przypadku mniejszych cmentarzy, zazwyczaj wystarczyłoby oświadczenie ustne, jednak opłata za miejsce powinna być uregulowana. Po uregulowaniu wszelkich spraw formalnych przychodzi pora, żeby dobrać właściwy nagrobek. Tu zawsze decydującą rolę odgrywa posiadany przez nas budżet. To od niego jest zależne, czy zdecydujemy się na towar z niższej półki cenowej, czy też pomnik z importowanego granitu np. w odcieniu niebieskim czy też szarym. Najdroższy jest twardy ciemny marmur. Jest on w najwyższym stopniu mocny i najładniejszy.

wnętrza, mieszkanie, wnętrze

Źródło: flickr.com
Cena byłaby jeszcze wyższa, jeżeli ma być on wykonany wg. indywidualnego szkicu. A już na tym etapie mógłby wynieść ok.

Nie możesz się doczekać kolejnych ciekawych wpisów na ten temat? Mamy do Ciebie fantastyczną wiadomość – kliknij exodevelopment w ten link i rozkoszuj się tekstem.

4500-8000 PLN. Na jej ostateczną wysokość wpływ ma wiele warunków, wśród których można wymienić przykładowo wysokość konkretnego nagrobka, ewentualne zastosowanie własnego projektu czy też oczywiście wariant kamienia. Skala cen w zależności od między innymi regionu kraju jest monumentalna.

Tak samo istotny jest fason wykończenia zatem to, czy nagrobek ma być skromny, czy też przeciwnie – niepowtarzalny. Dużą uwagę należy zwrócić na tablicę z danymi dotyczącymi daty zgonu, gdyż dla wielu kamieniarzy o wiele bardziej ważny jest sam nagrobek.

You Might Also Like