Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Co musi posiadać kompetentny agent nieruchomości i w czym mógłby nam pomóc?

27 kwietnia 2020
Dziś biura z posiadłościami mają niezwykle dużo klientów. Zgłaszają się tam osoby, które pragną uzyskać pomoc w poszukiwaniu znakomitej propozycji kupna lub najmu mieszkania.

Metalowa sprężyna

Autor: taymtaym
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety nieczęsto przychodzą osoby, które chcą wynająć albo sprzedać mieszkanie.
Jeśli ktokolwiek chce sprzedać mieszkanie, zgłasza się do agencji nieruchomości z propozycją sprzedaży oraz zdjęciami budynku. Agenci pomogą również w skompletowaniu wymaganych papierów oraz wszystkich prawnych kwestiach powiązanych z umowami. Pracownicy agencji mogą zająć się też tego typu sprawami jak sprawa rozdziału majątku. Kiedy małżeństwo rozwodzi się, mogą przyjść do agencji, by pomogła sprzedać im ich mieszkanie oraz kupić dwa mniejsze. Wiąże się to z niezwykle różnymi formalnościami, więc małżonkowie samodzielnie sobie z tym nie dadzą rady. Najczęściej agencję wybieramy z polecenia albo poszukujemy w internecie właściwej. Musimy sprawdzić czym konkretne biuro się zajmuje i czy ma swoją siedzibę. Należy dobrać tego typu agencję, która zajmuje się tylko handlem nieruchomościami, nie natomiast tego typu, dla której sprzedaż mieszkań jest dodatkową branżą. Mogłaby wydarzyć się sytuacja, że agent będzie umawiać się z nami na spotkania w restauracjach, wtedy mogłoby się okazać, że nie trafiliśmy na dobrego agenta.

Nie ma co czekać – jeżeli omawiany post Cię zainteresował, kliknij ponadto tutaj i przeczytaj też podobne optymalne źródło.

Jedynie dobry agent pomoże nam w sprzedaży mieszkania tak, żebyśmy na tym nie stracili.

Profesjonalny agent, musi posiadać licencję oraz ubezpieczenie OC. Takie uprawnienia musi pokazać nam na nasze życzenie.

Aktualnie ciężko o dobre i wiarygodne omówienie (www.abk.pl/o-akademii/) odnośnie opisywanej problematyki, jednak jeżeli chcesz takie poznać, to zwyczajnie kliknij ten odnośnik!

Ubezpieczenie OC jest bardzo istotne w wypadku popełnienia przez agenta błędu. Dzięki polisie OC, Klient nie straci w wypadku kupienia mieszkania obciążonego hipoteką. Ma wówczas olbrzymie nadzieje na odzyskanie swoich pieniędzy. Gdy zgłosimy lokum do sprzedaży, agent powinien zrobić jego oględziny.

Podczas rozmowy wykonuje się jeszcze dodatkowe zdjęcia. Agent powinien wiedzieć czy niedaleko mieszkania jest szkoła, sklepy czy też urzędy. Musi także wiedzieć jaki jest dojazd do nieruchomości.

You Might Also Like