Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Jakie są typy kalkomanii oraz co można by przez nią oznaczać?

14 kwietnia 2020
Jest to technika zdobienia przedmiotów, która obejmuje wydruk na specjalnym papierze. Obraz ten jest przeznaczony do przeniesienia na odmienną powierzchnię. Tego typu metodą ozdabiać można by przeróżne przedmioty.

oszczędność

Autor: Farther Along
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej popularna jest ona w modelarstwie redukcyjnym, gdy to na różne modele nanosi się symbole czy też przeróżne oznaczenia.
kalkomania

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Zazwyczaj wykorzystywana jest kalkomania wodna do znaczenia modeli. Kalkę nakłada się wtedy odcinkami na mokro. Są dwa typy takiej kalkomanii: sztywna i miękka. Sztywną kalkomanię wykorzystuje się do oznaczania modeli znaczniejszych, które posiadają większe powierzchnie napisów oraz znaków. Miękka kalkomania jest dobra na małe modele, ponieważ podkład od zadruku jest cieńszy i mniej widoczny.

Opisany zagadnienie napisaliśmy z myślą Twoje potrzeby. Czekamy na twoją opinię, czy podoba Ci się opis. Daj nam znać – przejdź do strony beam sc 355 .

Mogłaby ona dopasować się do modelu, wgłębiając się wszędzie. Dziś do nabycia są kalki miękkie, jakie są wysokiej klasy oraz wykonane są przy wykorzystaniu drukarskich farb. Przy tego typu kalkomanii większe oznaczenia trzeba rozdzielić na niewielkie fragmenty.

Tego typu kalki zrobione są na podkładach kartonowych, jakie są zazwyczaj blado Kremowe lub białe. Kalki są niewielkie i zazwyczaj trudno odczytać jest ich treść. Jest sposób, żeby napisy na kalce były bardziej czytelne. Spróbować trzeba to na zbędnym odcinku lub na najtańszej do kupienia kalce, żeby nie zepsuć naszej. Trzeba najpierw pomalować kalkę od spodniej strony ciemnym spirytusowym markerem. Wówczas spód zabarwi się a napisy stają się czytelne. W internecie jest nawet sporo poradników jak nakładać kalki na modele. Wszystkiego można by się dowiedzieć, wystarczy tylko poczytać.

Powinniśmy pamiętać jednak, że kalka nadaje się do użycia tylko raz oraz bardzo łatwo ją uszkodzić.

Dochodzisz do wniosku, że taki materiał jest wartościowy? Jeżeli tak, to przeczytaj jeszcze ten wiarygodny tekst (https://dobromir.eu/) – on też przykuje Twoją uwagę.

Idealny efekt jest po pomalowaniu modelu przed nakładaniem kalki, lśniącym bezbarwnym lakierem. Po nałożeniu kalki najlepiej jest pokryć ją matowym albo półmatowym lakierem.

You Might Also Like