Wybieramy olej silnikowy do samochodu

Jaki wybrać olej odpowiedni do silnika? To pytanie, które zadaje sobie wielu posiadaczy samochodów. Czym zatem kierować się przy wyborze oleju silnikowego?

Sposobów na dopasowanie najlepszego oleju do silnika samochodu jest kilka. Jeśli jesteśmy posiadaczami nowego auta, tutaj sprawa jest prosta, gdyż standardowo kupujemy olej silnikowy od dilera samochodów. W takiej sytuacji wiemy co i kiedy wlewaliśmy, mamy to opisane w książeczce serwisowej. Sprawa jest zdecydowanie bardziej skomplikowana jeżeli kupujemy używane auto i dokumenty nie dostarczają takich informacji. Możemy oczywiście próbować dowiedzieć się od sprzedaWCy, kiedy ostatnio i jaki olej wlewał, ale czasem nie da się tego ustalić. Wówczas możemy skorzystać z Internetowej wyszukiwarki oleju.
salon fryzjerski

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Na stronie wiodącego producenta olejów silnikowych, firmy Total znajdziemy bardzo pomocną wyszukiwarkę olejów. Aby znaleźć odpowiedni olej dla naszego samochodu możemy wprowadzić w wyszukiwarkę markę oraz model samochodu bądź skorzystać z udostępnionego menu.

Jeżeli chcesz uzyskać podobne dane na omawiany temat to odkryj więcej, gdyż odnajdziesz tu tylko interesujące informacje na omawiany temat.

oleje procesowe spełniają wymagania surowych norm i specyfikacji dla konkretnych modeli aut. Należy pamiętać, że olej powinien być dopasowany nie tylko do modelu, ale również dobrany pod względem warunków pracy samochodu. W ofercie firmy Total znajdziemy oleje dostosowane do jazdy miejskiej i po autostradzie, wykorzystywane w jeździe sportowej, jak też w samochodach osobowych używanych w ekstremalnych warunkach eksploatacyjnych – zobacz tutaj.

Najistotniejszym czynnikiem wyboru oleju silnikowego jest jednak zgodność z zaleceniami producenta samochodu. Stosowanie oleju innego niż zalecanego przez fabrykę może grozić poważną awarią silnika.

, , , ,

Related posts

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Jak wybrać sprzęty budowlane? szybki poradnik

Stawianie budynków różnego rodzaju wymaga zastosowania właściwych maszyn budowlanych. Bez nich nie byłoby możliwe rozpoczęcie ani realizacja żadnych prac, toteż tak istotne jest, aby wybierać wyłącznie dobre i wypróbowane sprzęty. Czy wiesz, jak tego dokonać?

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.