Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Co to jest superwizja i jakiego rodzaju powinna ona nieść korzyści?

28 stycznia 2020
Prowadzenie sesji z terapeutą wymaga posiadania dużej wiedzy oraz znajomości tematu. Młodsi stażem psychoterapeuci posiadają okazję odbycia swoistych lekcji z w większym stopniu doświadczonym zawodowo „kolegą po fachu”.
Taka superwizja ma na celu nie tylko wzbogacić wiedzę superwizanta (czyli psychologa, który zgłasza się po pomoc) poprzez prawidłowe zrozumienie oraz poprowadzenie przebiegu psychoterapeutycznego.

superwizja

Źródło: www.morguefile.com
Całość ma finalnie usprawnić jakość udzielanych przez psychoterapeutę usług.

Zainteresował Cię ten materiał? To znakomicie, ponieważ oryginalny wpis ma podobne dane do omawianych.

Nie należy tracić z pamięci, że najważniejsze jest dobro chorego, przy czym innym powodem, dla którego przeprowadzana jest superwizja jest rozwój zawodowy superwizanta. Kluczowym motywem, dla którego przeprowadza się taki proces, jest wytworzenie przestrzeni do wysnuwania refleksji przez superwizanta, żeby mógł przyjrzeć się własnym czynnościom oraz podejmowanym przez swoją osobę czynnościom. W tej bezpiecznej atmosferze może on jeszcze raz sprawdzić swoje terapeutyczne realizacje z pacjentami. Istotny jest fakt, że superwizor nie udziela najmniejszych rad, lecz jest otwarty na badanie zgłaszanych problemów. Nie udziela jednak prostych rozwiązań i nie rozwiązuje bezpośrednio problemów zgłaszanych przez superwizanta.

montaż

Autor: Krzysztof Brożyna
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieją różne formy przeprowadzania superwizji, a dobór takiej, jaka będzie zastosowana w konkretnej sytuacji zależy od superwizora i od tego, w jaki sposób on rozumie kłopoty, które zostały podniesione przez psychoterapeutę.

Będzie nam przyjemnie, jeżeli poświęcił kilka Twoich minut i przeczytał nowy post na podobny temat. Pod podanym linkiem czeka na Ciebie kluczowy artykuł.

Może być to postać indywidualna albo grupowa. Superwizja ma dopomóc psychoterapeucie w eksplorowaniu zagadnień związanych z jego działalnością.

Analizowane są również trudności czy też kłopoty, które mają stanowisko w czasie pracy z pacjentem. Za sprawą superwizji można by dowiedzieć się o sobie wielu rzeczy. Poznawanie swojej osoby pozwala na bardziej korzystne zrozumienie pacjentów.

You Might Also Like