Bpgew
Gospodarka - newsy ze świata.

Do czego służą blachy o powiększonej wytrzymałości

26 czerwca 2020
Blacha – półprodukt który ma tyle użyć ilu jest eksploatatorów. Najprostszym, i bodaj najbardziej popularnym przeznaczeniem są puszki blaszane. Używamy ich na co dzień, chociażby nabywając karmę dla piesków, lub gdy zabieramy puszkę do plecaka idąc na na górską eskapadę.

Blacha

Autor: Mark Fickett
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalnie nie są to wyłączne użycia tego popularnego materiału. O wiele poważniejsze przeznaczenia blachy to na przykład butle gzowe czy inne pojemniki na gazy techniczne. Robione są one z pojedynczego arkusza blachy (sprawdzona oferta blach ocynkowanych) przy pomocy wyspecjalizowanych pras i innych urządzeń. Chodzi między innymi o to, aby taki pojemnik posiadał jak najmniej słabych miejsc które mogłyby spowodować jakiekolwiek nieszczelności. Inne użycia tego tworzywa możemy od czasu do czasu zobaczyć w filmach podróżniczych, gdzie widzimy mnogość afrykańskich domów – z blachy właśnie.

W zależności od zastosowania blachy mogą mieć rozmaite właściwości. Świetnym przykładem są tu wyroby Hardox. Produkty te używamy głównie w przemyśle wydobywczym, gdzie potrzebne są blachy trudnościeralne (przejrzyj ofertę – ) dla przykładu wykorzystywane jako część pasa transmisyjnego.

Zainteresowały Cię stworzone przez nas posty? Więc z chęcią chcemy przekazać Ci, że oczekuje na Ciebie kolejny interesujący fakt (www.tomiservice.pl/offer/4) pod poniższym linkiem.

Części te pracują w ciężkich warunkach, znacznym zapyleniu bądź też mocno trą o nawierzchnie (na przykład lemiesz w pługu służącym do odśnieżania). Trudnościeralne blachy wykorzystujemy też jako elementy składowe, np. ruchomych chodników pracujących pod dużym obciążeniem, tak aby przedłużyć żywotność najbardziej obciążanych elementów przez co zapewnić jej dłuższą, bezusterkową pracę.

Blacha gięta

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Jednak najbardziej uniwersalnie wykorzystuje się trudnościeralne blachy w rolnictwie. Machiny rolnicze pracują pod dużym obciążeniem, co wymaga aby blacha z której są one stworzone była jak najbardziej odporna na tracie. Wykorzystywane są one w rozlicznych machinach rolnych, w których ważne jest nie tylko by element się nie zniszczył poprzez tarcie, ale też zachował swoją ostrość. Co ciekawe, tak powszechnie stosowane w rolnictwie narzędzie jak pług (w jakiego konstrukcji także wykorzystuje się trudno ścieralne blachy) wykorzystuje się przykładowo także w armii do półautomatycznego rozwijania kabli albo zgłębiania rowów strzeleckich. Trudnościeralne blachy (sprawdź) stosuje się również szeroko w w przemyśle budowlanym.

You Might Also Like