Z jakiego powodu warto na dachu swojego domu zainstalować piorunochron?

O tym czy go zainstalować, trzeba pomyśleć przy konstrukcji budynku. W miejscu, w jakie uderzy piorun, napięcie mogłoby bardzo wzrosnąć i sięgnąć nawet kilkuset milionów woltów. Moc takiego wyładowania mogłaby szybko wywołać zapalenie się budynku.
Warto na pokryciu dachowym zamontować instalację odgromową zatem piorunochron.

mięso

Autor: Mark Moz
Źródło: http://www.flickr.com
Szklany stolik

Autor: symmetry_mind
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie są przepisy, które nakazują instalację piorunochronów w budynkach mieszkalnych większych niż 15 m, i których powierzchnia przekracza 500 m2.

Kiedy będziesz potrzebować dodatkowych danych na wątek omawiany w opisywanym wpisie, to wejdź tutaj – na pewno te materiały też Cię zainteresują!

Również na domach zbudowanych z palnych surowców i przykrytych gontem lub trzciną, trzeba montować instalacje odgromowe. Budynki zbudowane na wzgórzach, także podatne są na wyładowania burzowe. Jeżeli dom nie ma sąsiadujących z nim budynków, wówczas też warto go wyposażyć w tego typu instalację. Przynosi to nieocenione poczucie bezpieczeństwa, gdy w powietrzu wisi burza.

Jeśli bardzo duża siła przyniesiona przez piorun nie będzie prędko odprowadzona do ziemi, wszystkie przedmioty, które będą w jej zasięgu zostaną uszkodzone lub ulegną zniszczeniu. Przed takim działaniem ogromnego wyładowania elektrycznego tylko piorunochron jest w stanie uchronić budynek. Zabezpieczenie to posiada bardzo prostą konstrukcję oraz składa się ze zwodów naturalnych, przewodów odprowadzających oraz tak zwanego uziomu. Zwody sztuczne są to odpowiednio ułożone na dachu budynku przewody stalowe. Mogłyby być one wyprodukowane z miedzi albo ocynkowanej stali o grubości 6mm. Jeśli dom pokryty jest niepalnym materiałem, wówczas zwody układa się na małych wspornikach bezpośrednio na dachu.

Jeśli dach przykryty jest surowcem palnym, wówczas zwody montuje się na wspornikach wysokich – ok. 0,4m.ciąg dalszy wina musujące wina musująceZwody naturalne są to połączone z piorunochronem części stalowe takie jak balustrady czy rynny. Przez nie siła elektryczna z pioruna odprowadzana jest bezpośrednio w ziemię.

, , ,

Related posts

Regały designerskie – a więc, jak upiększyć swoją ścianę, gdy się jest molem książkowym

Kochasz oraz kolekcjonujesz książki? Pragniesz je wyeksponować, aby przyciągały wzrok i były równocześnie ozdobą ścianek? Nie ma nic prostszego! Na rynku meblowym wewnątrz obecnych czasach istnieje pełno rodzajów regałów o własnym, unikalnym designie, który to zadowoli każdego, nawet najmocniej wybrednego mola od książek, miłującego porządek wewnątrz własnym księgozbiorze!
Ludzie od wieków dbali o mądrość zawartą w różnych księgozbiorach.

Reklama w internecie to obecnie najlepsza możliwość dotarcia ze swoją ofertą do szerokiej grupy konsumentów. Właściwie zaprojektowana strona jest najważniejszym zadaniem dla wszystkich producentów

Właściwe zaprezentowanie własnych towarów i następnie uporządkowanie łatwości w zakupie to teraz niemały wyznacznik powodzenia na rynku. Internet jest tak ogólnym narzędziem komunikacji, iż dochodzi do najbardziej licznej grupy odbiorców i żaden inny sposób nie może się z nim równać. Wyjątkową rzeczą, na którą należałoby zwrócić uwagę jest to, aby nasza zestaw była widoczna w sieci w droga jak najbardziej przejrzysty i zachęcający.

Materiały i akcesoria fryzjerskie

Przydatne fryzjerom artykuły fryzjerskie muszą być najlepszej jakości, aby były w ogóle wzięte pod uwagę przez ceniony tak niesamowicie na rynku salon. Doświadczeni fryzjerzy doceniają przede wszystkim duże zaufanie, którym obdarzają ich producenci. Szczegółowa analiza potrzeb fachowców może dać odpowiedź na dużo pytań rozmaitych firm, które od lat parają się produkcją urządzeń dla fryzjerów. Szczególnie potrzebne im akcesoria rozchodzą się bardzo szybko.

Z jakich powodów dbanie o stan techniczny samochodu ma takie znaczenie, jak znaleźć dobrego mechanika.

O tym, jak ważne jest systematyczne serwisowanie samochodu, wie większość kierowców. A ci, którzy jeszcze takiej wiedzy nie posiedli przeważnie kończą z poważniejszymi awariami i koniecznością wydania sporych pieniędzy. Dlatego też w interesie każdego właściciela samochodu powinno leżeć, aby systematycznie jeździć na badania techniczne, a jeżeli znajdzie się jakieś usterki, to naprawiać je od razu. Pozostaje jeszcze kwestia wyboru znalezienia warsztatu.

Latest posts

Atrakcje dla turystów Gór Stołowych, baza kwater dla odwiedzających ten region kraju.

Już kilka wieków temu Stołowe Góry były często wybieranym miejscem wypoczynku i turystyki. Bardzo szybko zaczęły się rozwijać liczne kurorty, korzystające z szeroko rozpowszechnionych wód mineralnych w tym rejonie. Popularność tego regionu trwa po dziś dzień, dzisiaj Góry Stołowe są dobrze zagospodarowane pod względem turystycznym, ale jednocześnie mają naprawdę sporo do zaproponowania.

Właściwie dobrana odzież firmowa sprawi, że konkretny podwładny stanie się najlepszą reklamą pensjonatu bądź restauracji

Znane polskie przysłowie przypomina nam, że nie szata zdobi człowieka i niełatwo podważać słuszność zacytowanej maksymy - przecież w istocie liczą się cechy osobowości i przyjazne nastawienie do otoczenia. Jednak w niektórych zawodach zadbany wygląd bywa absolutną podstawą, gdyż jeżeli kelner w dobrej kawiarni w Warszawie czy Jędrzejowie podałby smaczne danie w podziurawionym fartuchu, to goście z pewnością straciliby apetyt. Dlatego w gastronomii tak ważne jest dobrze wyprane oraz dokładnie wyprasowane ubranie.