Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Z jakiego powodu warto na dachu swojego domu zainstalować piorunochron?

2 września 2020
O tym czy go zainstalować, trzeba pomyśleć przy konstrukcji budynku. W miejscu, w jakie uderzy piorun, napięcie mogłoby bardzo wzrosnąć i sięgnąć nawet kilkuset milionów woltów. Moc takiego wyładowania mogłaby szybko wywołać zapalenie się budynku.
Warto na pokryciu dachowym zamontować instalację odgromową zatem piorunochron.

mięso

Autor: Mark Moz
Źródło: http://www.flickr.com

Szklany stolik

Autor: symmetry_mind
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie są przepisy, które nakazują instalację piorunochronów w budynkach mieszkalnych większych niż 15 m, i których powierzchnia przekracza 500 m2. Również na domach zbudowanych z palnych surowców i przykrytych gontem lub trzciną, trzeba montować instalacje odgromowe. Budynki zbudowane na wzgórzach, także podatne są na wyładowania burzowe. Jeżeli dom nie ma sąsiadujących z nim budynków, wówczas też warto go wyposażyć w tego typu instalację.

Masz chęć zobaczyć inne podobne pomocne porady? Jeśli tak, to zobacz tu, a niewątpliwie nie odczujesz rozczarowania.

Przynosi to nieocenione poczucie bezpieczeństwa, gdy w powietrzu wisi burza.

Jeśli bardzo duża siła przyniesiona przez piorun nie będzie prędko odprowadzona do ziemi, wszystkie przedmioty, które będą w jej zasięgu zostaną uszkodzone lub ulegną zniszczeniu. Przed takim działaniem ogromnego wyładowania elektrycznego tylko piorunochron jest w stanie uchronić budynek.

Sprawdź więcej porad na stronie (http://www.s-lab.pl/produkty/krople-do-oczu/kropia.html) – pokażą inny aspekt sprawy. Bez obaw – one dotyczą zbliżonej tematyki, zatem również Cię zabsorbują.

Zabezpieczenie to posiada bardzo prostą konstrukcję oraz składa się ze zwodów naturalnych, przewodów odprowadzających oraz tak zwanego uziomu. Zwody sztuczne są to odpowiednio ułożone na dachu budynku przewody stalowe. Mogłyby być one wyprodukowane z miedzi albo ocynkowanej stali o grubości 6mm. Jeśli dom pokryty jest niepalnym materiałem, wówczas zwody układa się na małych wspornikach bezpośrednio na dachu.

Jeśli dach przykryty jest surowcem palnym, wówczas zwody montuje się na wspornikach wysokich – ok. 0,4m. Zwody naturalne są to połączone z piorunochronem części stalowe takie jak balustrady czy rynny. Przez nie siła elektryczna z pioruna odprowadzana jest bezpośrednio w ziemię.

You Might Also Like