Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Hiszpańskie wakacje – polecamy najciekawsze miejsca

15 sierpnia 2020
O ile do tej dziś nie obrałeś kierunku urlopowej wycieczki, być może ciekawą opcją byłoby załapanie się na tani last minute do Hiszpanii. To znakomite państwo do zwiedzania w wakacje, bo oferuje miłą pogodę, cudowne morze i wiele interesujących atrakcji dla przyjezdnych.

Wakacje w Hiszpanii

W tym państwie dziś trwa okropny kryzys gospodarczy, z tego powodu ceny wakacji w trwającym roku mogą spaść, co warto sprawdzić już dziś. Może to zatem najlepszy okres, by zwiedzić kraj Cervantesa? Bardzo dobrym wyborem są wakacje w Costa del Sol. Tak zowie się riwiera w południowej części kraju. Region ten to Andaluzja, tam żyją miejscowi Cyganie.

Jeśli zainteresował Cię taki artykuł, zobacz inne informacje na ten temat. Najlepiej sprawdź sam wakacje z niemieckiego biura podróży, znajdziesz tutaj podobne wiadomości.

Jeśli pojechać na wakacje w Costa del Sol, koniecznie powinieneś spróbować miejscowej kuchni – potrawy Cyganów Andaluzyjskich są przepyszne. Pewnym punktem urlopu musi być też występ miejscowego bandu muzycznego.

Wakacje – https://eccotravel.eu/izrael/ – w Costa del Sol to pewność niezapomnianych doświadczeń dla kochających muzykę. Obok jest położony Gibraltar, pokryty skałami wycinek ziemi, który jest pod kuratelą Anglii. To niezwykle ważny punkt na kontynencie – dzięki stacjonującym żołnierzom na Gibraltarze w trakcie 2 Wojny Światowej Alianci mogli kontrolować rejon europejskiego morza wewnętrznego. W tym niewielkim wycinku ziemi leży rezerwat, w którym przebywają różnorakie gatunki małp.

Kolejnym celem wakacyjnym mogą być wakacje w Costa Brava. Costa Brava znajduje się w Katalonii, regionie Hiszpanii, który od dawna próbuje uzyskać szeroką autonomię. To świetne miejsca dla tych, którzy kochają zapierające dech w piersiach widoki. Warto tam obejść uroczą Barcelonę, a szczególnie Sagrada Familia, dzieło nieżyjącego już artysty Gaudiego. Można też pójść na trening FC Barcelony.

O ile jednak nie jesteś wielbicielem lokalnego klubu sportowego, proponujemy wyprawę do stolicy Hiszpanii, skąd pochodzi najlepsza ekipa w kraju i jedna z najlepszych na globie. Przy sprzyjającym szczęściu możesz spróbować wejść na trening Realu Madryt. Koszulka podpisana przez słynnego Cristiano Ronaldo to piękny sen wielu zwolenników futbolu.

You Might Also Like