Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Dlaczego współczesne pampersy bywają o wiele częściej wkładane noworodkom niż pieluszki tetrowe

15 września 2020
Mokre pieluchy wielorazowe lleżące w koszu można skropić paroma kroplami antybakteryjnego olejku lawendowego lub z drzewa herbacianego. Olejek najlepiej zaaplikować na ostatnią wkładaną danego dnia pieluszkę. Brudne pieluszki wielorazowe mogą być przechowywane do 3 dni.

Samo pranie wymagało zakupu specjalnych proszków do prania i wykorzystania gorącej wody – czasem nie obyło się bez gotowania pieluch w pokaźnym garze na piecu. Świeżo upieczeni rodzice przeżywali gehennę, kiedy w autobusie malucha trzeba było przewinąć. Pieluchy zwane pampersami okazały się być praktyczniejsze: są jednokrotnego użytku, higieniczne, można je bez trudu założyć maluchowi nawet podczas zakupów w centrach handlowych, gdzie czekają specjalnie przeznaczone do tych celów pomieszczenia.

WielorazowePieluszki.pl

Źródło: http://www.wielorazowepieluszki.pl/

Pieluchy ekologiczne i otulacze wełniane pierze się w pralce zazwyczaj w 40-60°C bez uprzedniego namaczania. Pieluszek nie należy namaczać gdyż w wodzie mnożą się bakterie.uwagi na nasz temat pluszaki dla psówNie ma też potrzeby gotowania pieluszek, a pranie w niższej temperaturze z dodatkiem odpowiednich środków piorących przedłuża żywotność pieluszki. Do prania dodajemy niedużą ilość środków piorących i dokładnie wypłukujemy aby nie osadziły się one na włóknach materiału. Jeżeli pieluszki są mocno zanieczyszczone trzeba zastosować pranie wstępne z dodatkiem mydła żółciowego. Otulacze wełniane najlepiej prać w rękach w szamponie do wełny lub mydełku oliwkowym. Co parę prań warto wyprane otulacze pomoczyć w kąpieli lanolinowej.

Wytwórcy akcesoriów dla niemowlaków poszli jeszcze trochę dalej. Zaprojektowali majtki treningowe, które mają za priorytet nauczyć dzieci czynności korzystania z toalety. Takie majtki wykonane bywają tak, aby z jednej strony natychmiast nie przesiąkały, a drugiej, by dziecko odczuwało niedogodność, kiedy się zmoczy. Niełatwo wyobrazić sobie w tej roli pieluszkę z materiału – za bardzo krępuje ruchy dziecka, które przecież ciągle ma świadomość, że… chodzi w pieluszce.

Pieluszki wielorazowe i otulacze wełniane najlepiej suszyć rozwieszone. Nie zaleca się suszenia w suszarce, gdyż prowadzi ono do szybszego zużycia się pieluch, a wełniane otulacze mogą się odkształcić i sfilcować.Pieluszek wielorazowych nie trzeba także prasować. Przeciwnie prasowanie niekorzystnie wpływa na ich chłonność.Dzięki pieluszkom wielorazowym można dużo zaoszczędzić pieniędzy a wiadomo, że przy dzieciach wydatków jest całe mnóstwo.Dużo wiecej matek powraca do stosowania pieluch, ponieważ pociecha ma obcowanie z naturalnymi włóknami np. tj. bawełna. Wiadomo, że towary ekologiczne dla nas wszystkich to dobre skojarzenia.

You Might Also Like