Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Agroturystyka w górach w lecie i w zimie

11 października 2018
Ofert wypoczywania na wsi pojawia się ostatnio coraz to sporzej. Częstokroć gospodarstwa oferujące tenże wypoczynek w lecie czy zimie prowadzą równocześnie gospodarstwo ekologiczne. Taki właśnie wariant wybrałam niegdyś z moim mężem.

Beskid niski

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com
Od czternastu lat mamy przy naszej ekologicznej farmie ośrodek wypoczynkowy. Znajduje się on w bajecznie usytuowanej małej wiosce w Beskidzie Małym. Tak więc mamy do zaproponowania Państwu wypoczynek nie byle jaki, gdyż jest to wypoczynek w górach. Co to oznacza? To, że oprócz świeżych, eko jarzyn oraz owoców w letniej porze, mogą Państwo radować się ożywczym, czystym powietrzem. Wypoczynek w górach (pomocne źródła) może również wiązać się z połowem pstrągów w lodowatym górskim strumieniu albo z górskimi eskapadami. Są tu w Beskidach bardzo dobrze oznaczone szlaki o przeróżnych stopniach komplikacji.

Każdy wędrowiec może wybrać trasę wedle własnych możliwości i sił. Podczas zimowych miesięcy wypoczynek w górach to z pewnością „białe szaleństwo” na śniegowych stokach. Można wybrać narty, snowboard, dzieciaczki nierzadko wybierają sanki. Organizujemy dodatkowo kulig oraz biesiady przy ognisku, a latem rower – rowerowe trasy w Górach Izerskich. uannynowytarg.pl/OFERTA,6

beskidy

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com
Po śniegowych szaleństwach w surowy, zimowy dzień można wygrzać ciało w gorącej saunie wodnej lub też suchej jak kto woli. Możemy również skorzystać z solarium, jaskini z soli bądź też pływalni w urządzonym przez nas centrum odnowy . Zwierzątka które hodujemy to: dwie kozy, czternaście kur plus kogut. Mąż jest hodowcą pszczółek, więc tuż za siedliskiem stoi siedem uli. Możemy wobec tego zaproponować Państwu świeżuteńkie wiejskie artykuły z naszego eko gospodarstwa: kozie mleko, miód z własnej pasieki, jajka – sprawdź noclegi w Karkonoszach. Moją specjalizacją jeśli idzie o słodkości są torty upieczone z jajek od kur z własnej fermy oczywiście.

Nasi wczasowicze zawsze witani są torcikiem śmietankowym. Z regionalnych straw możemy naszym letnikom zaproponować tak zwane prażonki, placki ziemniaczane po zbójnicku a także węgierskie jedzenie niezmiernie często tutaj przygotowywane – Bogracz. Duszonki są przygotowywane w do tego celu poświęconym żeliwnym kociołku uwieszonym nad ogniskiem (ewentualnie w piekarniku) z kartofli, kapustki a także żeberek. Do tego przyprawy, tymianek, kmin itd.. Jadło drwala natomiast to inne miano placków ziemniaczanych po Węgiersku. To placki ziemniaczane polane gulaszem mięsnym, pieczarkami, papryką, obsypane potartym oscypkiem. Bogracz z kolei jest odmianą zupy gulaszowej. Zapraszamy na wypoczynek w górach!

You Might Also Like