Wycena majątku przedsiębiorstwa

Otwarcie własnej firmy i późniejsze jej rozwinięcie to naturalna kolejność, jaka jest spotykana u wielu biznesmenów. Ale prowadząc przez lata biznes, zdobywając kolejne zlecenia, kontrakty i klientów niektórzy biznesmeni nie do końca będą mieli orientację, ile ich firma będzie warta. Niekiedy pytanie tego typu będzie się pojawiać dopiero wtedy, gdy ktoś złoży propozycję kupna firmy. Wielu przedsiębiorców zapewne zdecyduje się odmówić, gdyż dalej będzie chciała prowadzić swoją firmę, ale część na pewno się nad tego typu propozycją zacznie zastanawiać.

Jednak w takim momencie właściciel musi dokładnie wiedzieć, ile tak naprawdę jest warta jego firma, bo w przeciwnym przypadku może sporo na takiej transakcji stracić. Dlatego też w takich przypadkach niezbędna jest profesjonalna wycena udziałów, wykonana przez niezależnego audytora. Dopiero po przeprowadzeniu takiej wyceny właściciel może się dokładnie zastanowić i przemyśleć, czy przedsiębiorstwo opłaca mu się sprzedawać, czy odsprzeda tylko część udziałów, czy jednak ją pozostawi i w dalszym ciągu będzie prowadzić swój biznes.
wycena przedsiębiorstw

Autor: Stéfan
Źródło: flickr.com

Jak z reguły w takich sytuacjach bywa, wycena udziałów wykonana być może w bardzo różny sposób i różną metodologią. Najważniejszy jest cel, który ma takiej wycenie przyświecać. Zupełnie odmiennie firma deratyzacja wrocław będzie wyceniana, kiedy w grę chodzić będzie jej sprzedaż, uzyskanie inwestorów albo giełdowy debiut, a inaczej dla celów księgowo-podatkowych.

Jeśli chcesz poznać niniejszą tematykę bardziej, kliknij ten odnośnik, ponieważ znajdziesz więcej porad w witrynie (http://www.merservice.pl/uslugi/analiza-danych-sprzedazy/), którą Ci proponujemy.

Z tego też powodu dopiero po określeniu celu firma audytorska może przystąpić do działania. Ważna jest również metoda wyceny, ponieważ jest ich wiele, a odpowiednią trzeba wybrać również mając na uwadze to, do czego robiona wycena będzie potrzebna. Najpopularniejsze są trzy sposoby wycen, to znaczy majątkowa, porównawcza i dochodowa. Metoda porównawcza skupia się na firmach o takim samym profilu działalności i wielkości, na podstawie ich wyników finansowych i kondycji szacuje się, jak dużo warta być może wyceniana firma. Metoda dochodowa w kilku słowach będzie polegać na tym, że do wyceny wartości trzeba wziąć pod uwagę wysokość przyszłych dochodów, zaś metoda majątkowa to po prostu wycena majątku firmy, pomniejszonego o wszelakie zobowiązania.

, , , , , , ,

Related posts

W jaki sposób najlepiej inwestować? Co trzeba wiedzieć, by mieć z tego korzyści? Spróbuj poznać się z interesującym wydarzeniem

Opcje binarne - brzmi to na pierwszy rzut oka trudno ale praktycznie jest to bardzo banalne. Zanim zaczniemy inwestować dobrze zapoznać się z platformą i funkcjonowaniem opcji.

Ale zanim będziesz chchiał rozpocząć inwestowanie najlepiej testować konto demo dzięki, któremu bez kosztów i bez ryzyka naukę inwestowania w opcje binarne. Kiedy już wystartujesz by inwestować musimy wybrać rynek na, którym będziemy prowadzić transakcje. Częstym błędem popełnianym przez początkujących jest wkładanie pieniędzy na zbyt wielu aktywach. Warto również wspominać, że na platformie transakcyjnej do opcji binarnych oferuje tez wiele pozostałych aktywów: towary, kursy walut (forex), akcje i indeksy giełdowe.

Rozliczenia on-line coraz bardziej popularne pośród petentów

Z każdym rokiem liczba osób robiących rozliczenia podatkowe za pomocą portali online wzrasta. Jest to znacznie wygodniejszy sposób składania deklaracji podatkowej, który gwarantuje szybkie poprawianie błędów oraz najzwyczajniej zaoszczędza czas.

Cloud computing przyszłością każdej nowoczesnej i rozrastającej się korporacji

Jeszcze kilkanaście lat temu nikt z nas nie pomyślałby nawet o tym, iż będzie posiadał swój osobisty telefon komórkowy, laptop i tablet. Były to tak odległe pragnienia jak te, które możemy obecnie oglądać w różnorodnych filmach science fiction. Internet był zagadką dla mnóstwa ludzi, nikt nie przypuszczał, że już niedługo będzie miał dostęp do tego wirtualnego świata przez całą dobę.

Nie ufasz w pełni własnym podwładnym? Być może to odpowiedni czas na to, żeby pomyśleć o zamontowaniu monitoringu w magazynie

W współczesnych czasach właściciele firm niestety czasami przekonują się, że nie każdemu pracownikowi można w stu procentach zaufać. Niejednokrotnie słyszy się o pracownikach, którzy okradają własnego pracodawcę - nic więc dziwnego, że przedsiębiorcy chcą się przed tym bronić i decydują się coraz częściej na instalację w swoim zakładzie monitoringu.

Latest posts

Promocja na telebimie

Dobrze zaplanowana kampania reklamowa to zagwarantowany sukces jakiejkolwiek firmy, niezależnie od tego, czy jest już na rynku, czy jest to nowo powstająca jednostka. Komunikat reklamowy przesyłany za pomocą telebimu najbardziej zapada w pamięci potencjalnego konsumenta.

Dlaczego warto dbać o swoje dłonie?

Dłonie to w opinii wielu jeden z najbardziej zaniedbanych obszarów ciała. Nasze dłonie zasługują na znacznie godniejsze traktowanie.
Właśnie dłońmi dokonujemy wiele podstawowych czynności każdego dnia.

Czy już mamy zakupiony jesienny sweter?

Zawsze powinniśmy być właściwie ubrani do aury, gdyż jedynie wówczas będziemy mieli świadomość, że będzie nam ciepło i że z ochotą będziemy angażowali się w przeróżne zdarzenia.

Czy warto korzystać z plastikowych opakowań? Jeżeli tak, to do jakich rzeczy? W jaki sposób zmniejszyć wykorzystywanie plastikowych torebek?

Trzeba przyznać, że wszystko obecnie kupuje się w plastikowych opakowaniach. To rozwiązanie jest dość wygodne i powszechne, na tyle, iż mało osób pamięta jeszcze czasy, gdy jakiś produkt sprzedawany był w innego typu opakowaniach. Trzeba więc przyznać, iż się przyzwyczailiśmy do takiego sposobu, pewnie trudno byłoby nam z tej możliwości zrezygnować.

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*