Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Po odpoczynek do ciepłych krajów – wycieczki na Majorkę

20 listopada 2019
Przewidujesz urlop z pluskaniem się w wodzie, odpoczynkiem i imprezami w pobliżu? Prawdopodobnie analizujesz więc okolice śródziemnomorskie, od skalnego skrawku gibraltarskiej skały po Bosfor i Jerozolimę. Może rejsujesz? Lecisz samolotem? A może wybierasz się własnym samochodem?

Ofert co do wyboru ośrodka wypoczynkowego, jak również poziomu hoteli jest dużo. Najwięcej zależy od… zasobności twojego portfela i własnych preferencji wypoczynku. Żeglowanie i wieczorne siesty nad Morzem Śródziemnym wyniosą nas o wiele więcej niż zwykła wyprawa nad wodę i aktywne zwiedzanie okolic.

plaża

Autor: Bryn Pinzgauer
Źródło: http://www.flickr.com

Spośród mniejszych i większych amatorów południowoeuropejskiego szaleństwa trudno wskazać jednego faworyta. Z położenia i potencjału na czele są Włochy – rację miał ten kto stwierdził, iż „wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”. Identycznie jak w Grecji – im bardziej wybieramy się na południe tym goręcej i więcej morza. Lazurowe wybrzeże na południu Francji, dalmatyńskie wysepki na gorącym wybrzeżu Chorwacji, a może wyprawa (legalnomads.pl/wyprawa-do-indii/) na hiszpańskie wyspy? Baleary okażą się dla nas trzema wyspami, wśród których największą, zarówno pod względem wielkości jak i turystów, jest Majorka. Lokalni mieszkańcy działają przede wszystkim dzięki turystom, przybysze nie tylko z Europy pojawiają się tu głównie w okresie letnim. Ich liczba za rok sięga kilku milionów!

To idealne miejsce na zrelaksowanie się od wielkomiejskiego stresu i trudu wyzwań. Wyspa serwuje nam nie tylko śródziemnomorską makię – to również niewielkie miejscowości z ciekawą, nawet interesującą historią. Amatorzy aktywnego wypoczynku z zacięciem historycznym znajdą więc coś dla siebie. Wyspa kolonizowana już od tysiącleci stawała się miejscem, gdzie mieszały się wpływy władców państw rządzących nad akwenem między kontynentami. Teraz malownicza Majorka należy do Hiszpanii.

Co równie ważne, Majorka czy Minorka nie oznaczają bynajmniej wypoczynku dla dorobkiewiczów.

Jeśli chcesz poszerzyć swoją znajomość rzeczy z wybrany temat, to namawiam do mej strony. Wystarczy wejść w moje hiperłącze (kormoran-rowy.pl/) i voila.

Znalezienie ośrodka za przyzwoitą kwotę też jest możliwe. Znacznie ważniejszą sprawą jest odpowiednie rozplanowanie urlopu. Jeśli planujesz kąpiele słoneczne planuj wakacje w sierpniu. Chłodniejszy klimat to okolice września. Zimy są w tym miejscu spokojne – temperatura na co dzień nie spada poniżej 10 stopni.

You Might Also Like