Bpgew
Gospodarka - newsy ze świata.

W świecie kategoryzacji dość łatwo coś odszukać. Nie jest to jednakże takie proste, jak się jeszcze kiedyś wydawało

2 lipca 2020
Grono pojęć, kategorii i dziedzin, na każdym kroku spotykamy nowe terminologie i tajemnicze słowa. Co pokazują, co mogą przynieść, co nam to daje? Czasami trudno się połapać w tym wszystkim, co mamy dostępne, co możemy jeszcze dostać. Co więcej, nasz świat nie zamyka się tylko na tym, co jest, lecz dalej powstają nowe kategorie, które niełatwo zakwalifikować.

Doskonale widać to w muzyce.

Przekonaj się, że taka wskazówka z serwisu nie umknie Twojej uwadze, ponieważ przedstawia dokładnie tego rodzaju tematykę, jak post, który właśnie w teraz widzisz.

Nie ma już łatwego rozdzielenia na rock, pop oraz metal, teraz jest tak wiele gatunków muzycznych, iż nie ma na to mocnych, nie ma fachowców, którzy wiedzieliby jak to dokładnie określić: .

Na szczęście są kategorie, gdzie dużo terminów, kategorii i dziedzin są bez zmian, są stałe, od zawsze gwarantując niezawodność w określaniu pojęć. W przemyśle istnieją na przykład czujniki, sterowniki plc czy zasilacze. Jest więc automatyka przemysłowa, automatyka i falowniki. Oczywiście i w tej kategorii będą nowe kategorie, ale są one bardziej dopełnieniem owych znanych, niezmiennych pojęć. Nie wybijają się one na pierwsze miejsce, nie roszczą sobie praw, abymimo wszystko panować.

To na pewno przypadnie do gustu ludziom, którym zależy na takiej właśnie stałości, na pewnym porządku i rutynie.

Czujniki

Autor: STEINEL
Źródło: STEINEL

W tym też systemie jesteśmy lepiej zorientowani na to, co nas czeka, więc stosowniej możemy się przyszykować na każde późniejsze zadanie. Nie ma raczej świeżości, niespodziewanych zwrotów akcji, wszystko jest zdefiniowane raz i dobrze.

Jeśli zaciekawił Cię ten tekst, to do sprawdzenia (https://zstgroup.pl/?page_id=30) są nowe opisy na stronie, którą umieściliśmy pod podanym linkiem.

Oczywiście, nie jest to optymalny stan dla każdego z nas. Większość dusi się się wręcz w takim czymś, nie mogą znieść stagnacji i braku niespodzianek. Szablony i te same, pewne rozwiązania są dla nich nie do zaakceptowania. Te osoby wolą zmienność i niespodzianki, świeżość i mniejszą oczywistość.

Nie boją się zagrożenia, jak brak pewności i jasnych, czytelnych reguł. Można by założyć, że owe osoby ponad wszystko wolą adrenalinę i ryzyko, w każdej dziedzinie życia. Z tym już trzeba się urodzić, i nieważne czy mówimy o ludziach, którzy preferują stateczność, czytelność, brak zakłóceń czy na myśli mamy ryzykantów, dla których każdy dzień musi być inny od minionych, nawet za cenę złych wyników.

You Might Also Like