Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Atuty akcesoriów kuchennych wykonanych z silikonu

11 września 2020
Wielkie, niedogodne stolnice zsuwające się z blatu w czasie wałkowania ciasta odchodzą w zapomnienie. Po co się męczyć z czymś, co trudno jest umyć, trudno to schować, a co umiejscowione na lakierowanym blacie może go nawet zarysować?

Dzisiaj coraz częściej panie domu wykorzystują stolnice z silikonu. Jakie zalety ma podobna stolnica? Używając ładnej dużej stolnicy silikonowej zapewniasz sobie nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale też element modnego wystroju. Stolnica silikonowa dobrze przylega do blatu kuchennego, a po zastosowaniu łatwo zwiniesz ją w rulonik.

Za pomocą stolnicy silikonowej już o wymiarach 50×40 cm przygotujesz duże porcje ciasta, rozwałkujesz je z łatwością, nie przesuwając stolnicy po blacie, bez rysowania jego powierzchni. Po użyciu silikon z łatwością umyjesz, zawiniesz w rulonik i włożysz do szafki, ewentualnie zostawisz na blacie jako podkładkę pod nagrzane naczynia. Choć stolnice takie wykonane są z solidnego silikonu, zaleca się jednak używanie przy nich plastikowego noża.

Stolnica silikonowa umożliwia wałkowanie ciast wprost na kuchennym stole. W trakcie wałkowania stworzona z silikonu stolnica nie przesuwa się, co jest jej ogromną zaletą. Warto zwrócić uwagę na fakt, że takiej silikonowej stolnicy nie musimy podsypywać mąką, ponieważ dzięki właściwościom silikonu ciasto do niej nie przywrze.

Kiedy mamy już przygotowane ciasto (dajmy na to na rogale bądź wypieki świąteczne), bezpośrednio na stolnicy, bez żadnego kłopotu możemy przygotować je do wypiekania, dzięki umieszczonej na stolnicy miarce, ogromnie ułatwiającej pracę. Godny uwagi jest również fakt, że sprzątanie sklepów kuchni jest wyjątkowo sprawne.

Umycie stolnicy silikonowej, tak samo jak wszystkich silikonowych akcesoriów kuchennych, zajmie dosłownie kilka chwil, później starczy ją osuszyć, zwinąć w rulon, i schować do szafki kuchennej szuflady Zalety stolnicy silikonowej, jakie zauważy każdy kto jej używa to: nieprzywieranie ciasta do powierzchni stolnicy, brak potrzeby podsypywania mąką, możemy zastosować każdy wałek do ciasta, odpowiednie przyleganie do blatu kuchennego (co znacznie ułatwia wałkowanie ciast), pomocna miarka na stolnicy oraz giętkość, dzięki której zajmie ona mało miejsca w domowej kuchni.

You Might Also Like