Dyscyplina dla śmiałków i ludiz którzy lubią pokonywać granice. Przekonaj się, czy ta zabawa jest dla ciebie

W konkretnych dyscyplinach sportu, zwłaszcza tego ze znamion ekstremalnych potrzeba niewiele. Poza odwagą i imaginacją liczy się niezbyt kosztowny sprzęt. Tak jest z pewnością ze slacklinem. To dyscyplina, która wzmacnia mięśnie nóg, kręgosłupa i obręczy barkowej oraz uczy sztuki równowagi.

Taśma
By ja poznać wystarczy taśma poliestrowa za dwieście złotych, przypadkowe drzewa w parku i trampki. Ważne są także: zmysł równowagi i dyscyplina. W niektórych typach slackline’u taśma przewieszona jest między przełęczami górskimi lub wieżowcami. Najlepsi śmiałkowie decydują się po niej chodzić bez asekuracji.

Dawniej, dwóch wielbicieli lubiących wspinaczkę: Adam Grosowsky i Jeff Ellington, czekając na transport z parku narodowego Yosemite w Kalifornii, pragnęło wypróbować chodzić po łańcuchach okalających parking. Rozrywka tak się im przypadła do gustu, że chcieli naprędce rozwiesić pomiędzy drzewami liny z przeznaczeniem do wspinaczki, które mieli ze sobą. Po kolejnych próbach, rozpoczęli eksperymenty z różnorodnymi typami lin, w końcu stwierdzając stwierdzając, że bardziej by się nadawała taśma. Inspirując się akrobacją cyrkową, rozpoczęli tworzyć innowacyjną dyscyplinę sportu.

Istnieje mnóstwo odmian tej dyscypliny. Najpopularniejsze to: longline, highline oraz trickline. W pierwszej, taśma poliestrowa nie musi być zawieszona na znacznych wysokościach –odpowiednie będzie około metra nad ziemią. Chodzi o to, by przejść jak najdłuższy dystans.

Jest właśnie pełna notka (http://www.gemeo.pl/szablon2/shop/54—apatyt.html), która posiada ważne dane na omawiany temat, więc nie czekaj tylko przeczytaj ją dokładnie.

Stąd najistotniejsza jest długość: od kilkudziesięciu do ponad stu metrów. Rekord świata został pobity obecnie do Amerykanina Jerrego Miszewskiego, który przespacerował po taśmie aż 384 metry.

ciekawą formą chodzenia po taśmie jest trickline, które wiąże się bardziej z akrobatyką niż zwyczajnym spacerem po linie.

Jeżeli ten wpis Cię intryguje, to wejdź na ten link – odnajdziesz tam użyteczny link (https://www.lontex.pl/), który zapewne uznasz za ciekawy.

Do tej dyscypliny wystarczy taśma poliestrowa długości około kilkunastu metrów, zawieszona na wysokości wyłącznie kilkudziesięciu centymetrów. Slackerzy wykonują na nich przeróżne akrobacje. zaczynając od robienia figur popularnych z ćwiczeń jogi, poprzez obroty, a na saltach kończąc. Aktualnie trickline jest najpopularniejsza odmianą przechadzania po taśmie.

, , , ,

Related posts

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Jak wybrać sprzęty budowlane? szybki poradnik

Stawianie budynków różnego rodzaju wymaga zastosowania właściwych maszyn budowlanych. Bez nich nie byłoby możliwe rozpoczęcie ani realizacja żadnych prac, toteż tak istotne jest, aby wybierać wyłącznie dobre i wypróbowane sprzęty. Czy wiesz, jak tego dokonać?

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.