Dyscyplina dla śmiałków i ludiz którzy lubią pokonywać granice. Przekonaj się, czy ta zabawa jest dla ciebie

W konkretnych dyscyplinach sportu, zwłaszcza tego ze znamion ekstremalnych potrzeba niewiele. Poza odwagą i imaginacją liczy się niezbyt kosztowny sprzęt. Tak jest z pewnością ze slacklinem. To dyscyplina, która wzmacnia mięśnie nóg, kręgosłupa i obręczy barkowej oraz uczy sztuki równowagi.

Taśma
By ja poznać wystarczy taśma poliestrowa za dwieście złotych, przypadkowe drzewa w parku i trampki. Ważne są także: zmysł równowagi i dyscyplina. W niektórych typach slackline’u taśma przewieszona jest między przełęczami górskimi lub wieżowcami. Najlepsi śmiałkowie decydują się po niej chodzić bez asekuracji.

Dawniej, dwóch wielbicieli lubiących wspinaczkę: Adam Grosowsky i Jeff Ellington, czekając na transport z parku narodowego Yosemite w Kalifornii, pragnęło wypróbować chodzić po łańcuchach okalających parking. Rozrywka tak się im przypadła do gustu, że chcieli naprędce rozwiesić pomiędzy drzewami liny z przeznaczeniem do wspinaczki, które mieli ze sobą. Po kolejnych próbach, rozpoczęli eksperymenty z różnorodnymi typami lin, w końcu stwierdzając stwierdzając, że bardziej by się nadawała taśma. Inspirując się akrobacją cyrkową, rozpoczęli tworzyć innowacyjną dyscyplinę sportu.

Istnieje mnóstwo odmian tej dyscypliny. Najpopularniejsze to: longline, highline oraz trickline. W pierwszej, taśma poliestrowa nie musi być zawieszona na znacznych wysokościach –odpowiednie będzie około metra nad ziemią. Chodzi o to, by przejść jak najdłuższy dystans.

Jest właśnie pełna notka (http://www.gemeo.pl/szablon2/shop/54—apatyt.html), która posiada ważne dane na omawiany temat, więc nie czekaj tylko przeczytaj ją dokładnie.

Stąd najistotniejsza jest długość: od kilkudziesięciu do ponad stu metrów. Rekord świata został pobity obecnie do Amerykanina Jerrego Miszewskiego, który przespacerował po taśmie aż 384 metry.

ciekawą formą chodzenia po taśmie jest trickline, które wiąże się bardziej z akrobatyką niż zwyczajnym spacerem po linie.

Jeżeli ten wpis Cię intryguje, to wejdź na ten link – odnajdziesz tam użyteczny link (https://www.lontex.pl/), który zapewne uznasz za ciekawy.

Do tej dyscypliny wystarczy taśma poliestrowa długości około kilkunastu metrów, zawieszona na wysokości wyłącznie kilkudziesięciu centymetrów. Slackerzy wykonują na nich przeróżne akrobacje. zaczynając od robienia figur popularnych z ćwiczeń jogi, poprzez obroty, a na saltach kończąc. Aktualnie trickline jest najpopularniejsza odmianą przechadzania po taśmie.

, , , ,

Related posts

Co możesz powiedzieć o pojęciu beading? Czy zdajesz sobie sprawę co to jest, na czym to polega?

Aktualnie coraz bardziej rozpowszechniane jest pojęcie beading. Myślisz co to jest? Jest to coraz bardziej znana sfera rękodzieła. Ta kwestia robienia rzeczy z koralików pochodzi z rejonów Ukrainy, jak również Bieszczad. Tam ciągle może tworzyć się się tak nazywane krywulki, czypiękne, ale i zabierające wiele czasu naszyjniki. Godzinami są one wyplatane z drobnych paciorków. Dawniej tego typu naszyjnik był okazem zamożności łemkowskich dziewcząt. interesujące jest to, że za równowartość materiałów używanych na kilka krywulek, można był dokonać zakupu krowę.

Moda na wynajmowanie firm outsourcingowych cały czas się rozwija.

Jedną z tego typu branż, w jakiej działają zewnętrzne placówki, jest trzymanie porządku i dbanie o higienę w pomieszczeniach. W związku z tym są wykwalifikowane ekipy, które zajmują się właśnie porządkowaniem i dbaniem o czystość korporacji. Nie tylko do tego typu zadań posiadają profesjonalną ekipę, ale w pierwszej kolejności wykorzystują do swojej pracy prestiżowych urządzeń.

Szukasz mebli? Przeczytaj kilka wskazówek, jak kupić te najlepsze

Urządzanie domu – jeżeli tylko mamy uzbierane fundusze – może być wyjątkową przyjemnością. Fajnie jest chodzić po sklepach, wybierać kolejne dodatki i cieszyć się widząc, jak nasze gniazdko powoli nabiera wyglądu. Nim jednak pójdziesz na zakupy, musisz poznać kilka wskazówek, które doradzą ci, na co zwracać uwagę podczas wyboru.

Latest posts

Meble na znakomitym poziomie w udoskonalonej ofercie

Nie zabraknie na rynku ofert różnych firm, które stawiają na rewelacyjną jakość. To zupełnie taka sama zasada, którą kierują się klienci. Dzięki interesującemu asortymentowi producent odróżnia się spośród innych ze swej branży, natomiast dawane do dyspozycji przez niego meble są wpasowane w doskonały standard. Do szczególnie ciekawych propozycji zaliczane są narożniki skórzane, które są oferowane w całych kompletach. Problemu nie stanowi jednak to, aby wybrać je także jako pojedynczy mebel. Oferta poszerza się o inspirujące nowości i to one przekonują klientów.

Sposób na niepłodność

In vitro – częstokroć jedyna szansa na własne potomstwo - jest dość długim, a przez to stresującym procesem. Jednak pary, jakie zostały szczęśliwymi rodzicami dzięki metodzie in vitro, powiadają jednomyślnie, że warto przeżyć ten etap, ażeby w końcu radować się upragnioną brzemiennością.

Zwiedź Polskę czyli co ciekawego zaoferować może nasz kraj zagranicznym turystom.

Często się mówi, że chwali się co mają inni, a swojego nie zna, i będzie w tym bardzo dużo racji. Jako świetny przykład mogą służyć tu turyści, którzy zachwycają się obcymi krajami, ich zabytkami albo kulturą, a zupełnie nie chcą poznać tego, co może zaoferować nasz kraj. A zaoferować może rzeczywiście sporo, o czym tak naprawdę można się przekonać, gdy zacznie się go poznawać. Niestety cały czas wiele osób woli to, co z zagranicy, nie chce się specjalnie angażować w rodzimą turystykę, a na hasło poznaj Polskę reaguje co najwyżej obojętnie.

Wycena przedsiębiorstw jako zawiły proces

Pośród najważniejszych powodów dla których potrzebna jest wycena firmy jest zbycie udziałów, pozyskiwanie inwestora, staranie się o pożyczkę, bądź sprzedaż przedsiębiorstwa.
Wycena przedsiębiorstw to skomplikowany przebieg, jaki jest w stanie zobrazować rzeczywistą wycenę firmy tylko wtedy, gdy zostanie umiejętnie przeprowadzony.