Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Własny kominek to zaleta, która wymaga także odpowiedniej konserwacji. Jak w tym sensie czyścić kominek?

11 października 2018
Kominek to coś wspaniałego, ponieważ nie tylko grzeje nasz dom, lecz też urozmaica każde pomieszczenie w przytulną atmosferę. Niestety, nie da się równocześnie uniknąć przykrego obowiązku, którą jest opróżnianie kominka. I tu właśnie zadaje się pytanie – jaki sposób najlepszy? Czy stosować tradycyjnych sposobów, jak zmiotka i szufelka, czy jednak ułatwić sobie sprzątanie kominka stosują nowoczesne rozwiązania techniczne? Bez wątpienia lepiej pomagać się pracując z separatorem popiołu.

Kominek elektryczny Bach marki Optiflame

Autor: Optiflame
Źródło: Optiflame
Separator popiołu to pomoce, które będzie używane w każdym domu, w którym znajduje siękominek. Separator używany jest do sprzątania popiołu, osadów i odmiennych podobnego typu nieprzyjemnych śmieci ze wszystkich typów kominków, pieców czy kotłów. Może pracować z każdym typem odkurzacza, tak więc znajduje zastosowanie tu odkurzacz (więcej info) standardowy jak i centralny. Separator znajdzie zastosowanie też podczas odkurzania gipsu i cementu czy eliminacji niewielkiego gruzu po pracach naprawczych. Z jego pomocą posprzątamy również przykładowo warsztat z metalowych elementów nie niszcząc przy tym odkurzacza. Separator popiołu jest niejako filtrem chroniącym standardowy odkurzacz przed niepotrzebnymi uszkodzeniami.Stosowany w separatorze proces filtracji doskonale chroni odkurzacz (kliknij tutaj) przed rozmaitymi negatywnymi zanieczyszczeniami, które są w stanie zepsuć jego silnik.

Taki separator jest niezwykle łatwy i wygodny w obsłudze. Należy mieć pod ręką jedynie zwyczajny odkurzacz i sprzątanie kłopotliwych do tej pory zabrudzeńprzestaje być kłopotliwe. Z separatorem sprzątanie kominka jest analnie łatwe. Tyle, co należy wykonać to podłączyć separator do odkurzacza, włączyć go, a następnie wykorzystując jego siłę ssania odkurzacza usunąćgroźne zanieczyszczenia do separatora.
Separator zazwyczaj jest wykonany z dbałością o każdy najmniejszy detal. Pod kątem technologicznym separator wyposażony jest w duży zbiornik zrobiony z dobrze wykonanej blachy. Separator popiołu, jak każdy odkurzacz, wyposażony jest w elastyczny wąż ssący. Gniazdo wlotowe separatora umożliwia przyłączenie każdego typu odkurzacza, czy to tradycyjnego, czy centralnego.

You Might Also Like