Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Dyscyplina dla śmiałków i ludiz którzy lubią pokonywać granice. Przekonaj się, czy ta zabawa jest dla ciebie

28 maja 2019
W konkretnych dyscyplinach sportu, zwłaszcza tego ze znamion ekstremalnych potrzeba niewiele. Poza odwagą i imaginacją liczy się niezbyt kosztowny sprzęt. Tak jest z pewnością ze slacklinem. To dyscyplina, która wzmacnia mięśnie nóg, kręgosłupa i obręczy barkowej oraz uczy sztuki równowagi.

Taśma
By ja poznać wystarczy taśma poliestrowa za dwieście złotych, przypadkowe drzewa w parku i trampki. Ważne są także: zmysł równowagi i dyscyplina. W niektórych typach slackline’u taśma przewieszona jest między przełęczami górskimi lub wieżowcami. Najlepsi śmiałkowie decydują się po niej chodzić bez asekuracji.

Dawniej, dwóch wielbicieli lubiących wspinaczkę: Adam Grosowsky i Jeff Ellington, czekając na transport z parku narodowego Yosemite w Kalifornii, pragnęło wypróbować chodzić po łańcuchach okalających parking. Rozrywka tak się im przypadła do gustu, że chcieli naprędce rozwiesić pomiędzy drzewami liny z przeznaczeniem do wspinaczki, które mieli ze sobą. Po kolejnych próbach, rozpoczęli eksperymenty z różnorodnymi typami lin, w końcu stwierdzając stwierdzając, że bardziej by się nadawała taśma. Inspirując się akrobacją cyrkową, rozpoczęli tworzyć innowacyjną dyscyplinę sportu.

Istnieje mnóstwo odmian tej dyscypliny. Najpopularniejsze to: longline, highline oraz trickline. W pierwszej, taśma poliestrowa nie musi być zawieszona na znacznych wysokościach –odpowiednie będzie około metra nad ziemią. Chodzi o to, by przejść jak najdłuższy dystans. Stąd najistotniejsza jest długość: od kilkudziesięciu do ponad stu metrów. Rekord świata został pobity obecnie do Amerykanina Jerrego Miszewskiego, który przespacerował po taśmie aż 384 metry.

ciekawą formą chodzenia po taśmie jest trickline, które wiąże się bardziej z akrobatyką niż zwyczajnym spacerem po linie. Do tej dyscypliny wystarczy taśma poliestrowa długości około kilkunastu metrów, zawieszona na wysokości wyłącznie kilkudziesięciu centymetrów. Slackerzy wykonują na nich przeróżne akrobacje. zaczynając od robienia figur popularnych z ćwiczeń jogi, poprzez obroty, a na saltach kończąc. Aktualnie trickline jest najpopularniejsza odmianą przechadzania po taśmie.

You Might Also Like