Z jakiego powodu turyści uwielbiają piękne, tajemnicze Bieszczady, noclegowa baza tego regionu

Jednym z najpiękniejszych zakątków naszego kraju, a na pewno najbardziej odludnym i dzikim, są Pieniny. Góry te leżą w południowo wschodniej części Polski, nie zaliczają się do bardzo wysokich, bo najwyższy szczyt będzie miał niewiele ponad 1300 metrów, lecz nie można im odmówić niesamowitego uroku.

polańczyk

Autor: Kamil Porembiński
Źródło: http://www.flickr.com
Dla mniej wprawnych piechurów są też nieco niebezpieczne, bo pienińskie szklaki czasami są dość trudne, a ze względu na niedostępność trzeba sobie samemu dawać radę w niesprzyjających okolicznościach. Turyści odwiedzający Pieniny cenią je przede wszystkim za brak cywilizacji i niespotykaną gdzie indziej bliskość z przyrodą. W górach tych nie spotka się przepełnionych promenad, na jakich lansują się celebryci, ani pięciogwiazdkowych hoteli. Wszystko nie jest jeszcze skomercjalizowane, w miejsce to przyjeżdżają ludzie, którzy faktycznie pragną poczuć piękno i magię tego obszaru, a nie ci, którym zależy na pokazywaniu się. Widać to zresztą doskonale po górskich szlakach, szczególnie tych które się znajdują na uboczu. Nie powinno się tam spotkać dzikich tłumów, jak ma to miejsce w pozostałych górach, ale najprawdziwszych turystów, którzy bardzo dobrze wiedzą, po co do tego miejsca przyjechali – szlaki turystyczne szczawnica.

Pieniny

Źródło: www.morguefile.com
Jednak jeżeli nawet Pieniny są uznawane za niedostępne i dzikie, to nie powinno się mówić, że są nieprzyjazne turystom.

Zainteresowała Cię przedstawiana tematyka? Poznaj więc oprócz tego ten wiarygodny tekst (https://www.eccotravel.eu/sri-lanka/) – to także bardzo cenne źródło informacji.

Wręcz odwrotnie, są oni zawsze chętnie widziani, lecz różnica pomiędzy Pieninami a pozostałymi rejonami kraju będzie taka, że nie istnieje tam wszechobecna komercja. Jest to bez wątpienia bardzo duża zaleta tego miejsca, i właśnie dzięki temu góry te mają stałe grono osób, które je wręcz kochają. Jedynym miejscem, w którym niestety widać tę niespotykaną w innych częściach pienin komercję, jest Solina. Miasteczko to położone jest przy postawionej kilkadziesiąt lat temu zaporze, i zostało nieformalną turystyczną stolicą tego rejonu, każdego lata przyciągającą tysiące turystów. Baza noclegów tego rejonu w dużej mierze będzie się skupiać właśnie dookoła tego jeziora, proponując dużą ilość pensjonatów i prywatnych kwater, ale pieniny noclegi – zobacz: noclegi w pieninach, schroniska gdzieś wysoko w górach.

, , ,

Related posts

Czy wyjazd do południowych krajów to właściwy pomysł na urlop? Sprawdź nasze pomysły

Coraz więcej osób rozważa wyjazd z kraju jako jedną z alternatywnych opcji spędzenia urlopu. Wbrew pozorom taki wyjazd wcale nie musi być drogi, głównie gdy weźmiemy pod uwagę fakt, iż ceny w Polsce także nie zaliczają się już do najniższych. Minęły raczej definitywnie czasy, kiedy niemal każdy, kto miał jakąkolwiek gotówkę, mógł spakować walizkę i wybrać się bez większego organizowania i rozważania wydatków nad chociażby rodzime morze czy w góry

.

Legnica czekająca na wędrowców

Legnica to piękne, zabytkowe miasto w województwie dolnośląskim, na wschód od Wrocławia, które z pewnością powinno się odwiedzić.
Pomimo przeróżnych przeciwności w Legnicy uratowało się kilkadziesiąt obiektów architektury zabytkowej.

Kilkudniowy wypad do Gdańska

Od długiego czasu mocno popularne zostały tzw. city break, czyli krótkie, zwykle weekendowe wypady do atrakcyjnych turystycznie miejscowości. Są to często duże miasta, nierzadko za granicą, ale i w naszym kraju jest mnóstwo wartych zobaczenia miejscowości. Jedną z nich jest z pewnością Gdańsk.

Włochy – co warto zobaczyć

Mało jest osób, które potrafią oprzeć się urokowi Włoch. A kto raz odwiedzi południe tego kraju, będzie pragnął powrócić. Sycylię - największą wyspę Morza Śródziemnego cechuje oryginalny górzysty pejzaż, przechodzący w obszerne płaszczyzny jak też wybrzeże o długości 1039 km z piaszczystymi, żwirowymi i skalistymi plażami. Wysepki Liparyjskie na północy, górujący nad wysepką wulkan Etna, rozliczna śródziemnomorska fauna oraz flora oraz kultura i sztuka sprawiają, iż Sycylia należy do najbardziej czarujących miejsc na globie. Włochy są krajem, który potrafi zadowolić wszelkiego turystę bez względu na jego oczekiwania.

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.