Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Jak duże znaczenie ma dla dzieci i młodzieży sportowy styl życia ich rodziców

25 stycznia 2019
Czasy, kiedy małe dzieci przez cały dzień biegały po ulicach i ciężko je było sprowadzić na obiad już chyba minęły na zawsze. Dziś patrząc na boiska czy place zabaw widać dużo mniejszą liczbę dzieci, niż jeszcze kilkanaście lat temu.

na zajęciach fitness

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Sytuacja taka będzie wynikać z paru rzeczy, po pierwsze wielu dorosłych boi się o dzieci, nawet kilkunastoletnie, nie pozwalając im na zbyt dużą samodzielność. Następną przyczyną jest ogromny wpływ elektroniki na nasze obecne życie. Powszechny dostęp do komputerów, smartfonów i tabletów, telewizja z kilkudziesięcioma programami powodują, że znacznie prościej jest załączyć urządzenie i usiąść przed ekranem, niż wybrać się z przyjaciółmi pograć w piłkę czy pojeździć na rowerze.

Jeżeli do tego rodzice preferują podobny styl życia, czyli po powrocie z pracy nigdzie nie wychodzą, tylko przesiadują na kanapie, to trudno się dziwić, że i młodsze pokolenie ma takie same zachowania i niechęć do zabaw na świeżym powietrzu. A w rzeczywistości aktywny styl życia i codzienny ruch – zobacz więcej na stronie – są niezwykle istotne i dla dzieci i dla dorosłych. I nie może tu być wymówką mała ilość czasu czy pieniędzy, co czasami można usłyszeć. Najczęściej problemem są zwyczajnie chęci, bo na godzinny spacer po parkowych alejkach kilka razy w tygodniu czas z pewnością się znajdzie, a i pieniędzy na to nie potrzeba w zasadzie wcale.

Sprzęt fitness

Autor: Clay Manley
Źródło: http://www.flickr.com
Zresztą pomysłów na prowadzenie aktywnego życia jest bardzo dużo, i często nie są to bardzo kosztowne rzeczy. Można trenować któryś ze sportów, czy to w postaci zorganizowanych zajęć w klubie, czy samodzielnie, na przykład uprawiając bieganie, jeżdżąc na rowerze czy udając się do klubu fitness.

Kliknij tu oraz zobacz szczegóły (https://www.coraltravel.pl/Bu%C5%82garia/Burgas/hotel/DIAMOND/6609/40-1352-24FF.html), które też mówią o opisywanej problematyce. Odnajdziesz tam informacje, które niewątpliwie pogłębią Twoją wiedzę na ten temat.

Miesięczne koszty takich aktywności powinny się zamknąć w kwocie poniżej stu złotych, co wcale nie jest wygórowaną sumą jeżeli się to przeliczy na korzyści dla zdrowia. Bardzo duże znaczenie ma przyzwyczajanie od małego dzieci do aktywnego spędzania wolnych chwil. Jeżeli za młodu zaszczepi się w nich miłość do wycieczek albo sportu, to z pewnością później będą robić w życiu więcej niż ich przesiadujący przed ekranami koledzy.

You Might Also Like