Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Dlaczego powinniśmy nabywać owoce i warzywa na targowisku? Jakie mamy zalety tego rozwiązania?

4 listopada 2020
Chociaż w każdym supermarkecie jest do wyboru bardzo dużo warzyw i owoców, to trzeba wiedzieć, iż nie są one tak dobre na jakie wyglądają. Zdecydowanie więc lepiej kupić te produkty na straganie, targu czy w pobliskim warzywniaku. Duża część warzyw i owoców oferowanych w marketach jest importowanych. Dlatego nim trafią na sklepowe półki muszą przebyć setki, a nierzadko i tysiące kilometrów.

Targ

Autor: Guillaume Speurt
Źródło: http://www.flickr.com
Produkty w czasie tego typu przejażdżki tracą dużo składników odżywczych, pogarsza się także ich smak. Miast kupować produkty z importu, dobrze jest wybrać te sezonowe krajowej produkcji. Przede wszystkim są świeże, gdyż nie musiały jechać setek kilometrów, są dopiero co zebrane. Przy okazji, nie każdy wie, lecz często owoce importowane z innych krajów zbierane są wcześnie aby mogły dojrzeć podczas transportu.

W pobliskich warzywniakach kupimy krajowe produkty, są zbierane dopiero, gdy dojrzeją, są w związku z tym przechowywane krótko. Dzięki temu mają wiele wartości odżywczych.

Dzisiaj prezentujemy taki artykuł – jeżeli jest on użyteczny też dla Ciebie, to kliknij, a więcej zobaczysz w artykule. Sprawdź, może to także okaże Ci się cenne.

Na targowiskach wiec sprzedawane są owoce, które mają właściwie jeden dzień odpowiedniego terminu spożycia. Tego typu owoce i warzywa mają zachęcający wygląd, smak i zapach.

Zawsze zresztą owoce i warzywa, które dojrzeją w sposób naturalny będą atrakcyjniejsze pod każdym względem od tych, co są przechowywane w kontenerach. Gdy tam przebywają bezpowrotnie tracą swoje dobre właściwości. Sieciowe sklepy posiadają zdecydowanie bardziej złożone metody dystrybucji, tak więc nie wiadomo w jakich warunkach były transportowane. Takie sieci zawsze niestety kierują się oszczędnościami co stawiają przed jakością.

Jeśli kupujemy na lokalnym targu to wspieramy lokalną gospodarkę. I to nieistotne czy mieszkamy w małej miejscowości, na wsi czy w większym mieście jak Wrocław. Większość osób kojarzy targowiska z małymi miejscowościami, tymczasem również w tych największych miastach znajdziemy targi, na przykład stoiska targowe Wrocław.

Masz spory problem ze znalezieniem efektywnego rozwiązania Twego dylematu? Na pewno skutecznie może pomóc Ci ta strona klimatyzacja przenośna.

W naszym kraju pomimo dominacji hipermarketów, targi są bardzo popularne i nie wydaje się, aby coś miało to zmienić. Jest to bardzo pozytywne, należy się cieszyć, iż mamy wybór między warzywem z dużego sklepu a takim z targowiska.

You Might Also Like