Kilka informacji o turystycznej ofercie Łodzi, jak się przedstawia baza kwater tego miasta

Łódź to stosunkowo młode miasto, bo początki jego biorą się dopiero w początkach dziewiętnastego wieku. Co prawda pierwsze wzmianki o niej będą już pochodziły z wieku dwunastego, lecz dopiero w roku 1820 zaczęła się współczesna historia tego miasta. Od tego czasu zaczął się bardzo intensywny rozwój różnych gałęzi przemysłu, w pierwszej kolejności budowano liczne fabryki odzieżowe.

Pozostało tak do dzisiaj, choć miasto ogromnie się rozrosło i bardzo zmieniło, to w dalszym ciągu przemysł tekstylny spełnia tam istotną rolę. Z wcześniejszego okresu zostało mnóstwo przemysłowych budynków, z jakich część została bardzo ciekawie wykorzystana. Na przykład w pewnej ich części działa obecnie największa chyba w kraju galeria (serwis internetowy) handlowa, a z kolei inne zostały przerobione na muzea i wystawy. Nie można też pomijać przygody Łodzi ze światem filmowym, miasto to wypuściło wielu znanych reżyserów i aktorów. To w nim właśnie działa jedna z najbardziej znanych w Polsce szkół filmowych, to znaczy słynna Łódzka filmówka, jakiej bramy przez lata opuszczały wielkie sławy krajowej filmowej i teatralnej sceny, do dziś oglądane w różnych kulturalnych przedsięwzięciach.
hotel

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com

Łódź ze względu na swoją krótką historię nie ma może zbyt wiele do zaproponowania turystom, ale noclegowa baza w tym mieście jest dość dobrze rozwinięta. Przede wszystkim dlatego, że Łódź jest dużym miastem przemysłowym, a co się z tym wiąże sporo ludzi przyjeżdża tam ze sprawami biznesowymi.

Rzecz jasna nie oznacza to, że w Łodzi nic nie ma, bo przecież jest tam słynna Ulica Piotrowska, Ogród Zoologiczny i Aleja Gwiazd. Jeżeli się będzie szukać noclegu w Łodzi, to z pewnością ciekawym wyborem będzie jakiś nieduży hotel (hotel 5 gwiazdkowy na podlasiu) w Łodzi, tego tupu hoteli jest tam przynajmniej kilkadziesiąt, a poza tym ofertę ma kilka dużych sieciowych obiektów, które spełniają międzynarodowe standardy. Bardzo ciekawie wygląda także oferta gastronomiczna. Jeśli kogoś zainteresuje jakaś polecana restauracja Łódź, w której można smacznie i tanio zjeść, to w centrum można ich znaleźć przynajmniej kilkanaście, a poza tym jest tam wiele barów, pierogarni i naleśnikarni.

, ,

Related posts

Czy wyjazd do południowych krajów to właściwy pomysł na urlop? Sprawdź nasze pomysły

Coraz więcej osób rozważa wyjazd z kraju jako jedną z alternatywnych opcji spędzenia urlopu. Wbrew pozorom taki wyjazd wcale nie musi być drogi, głównie gdy weźmiemy pod uwagę fakt, iż ceny w Polsce także nie zaliczają się już do najniższych. Minęły raczej definitywnie czasy, kiedy niemal każdy, kto miał jakąkolwiek gotówkę, mógł spakować walizkę i wybrać się bez większego organizowania i rozważania wydatków nad chociażby rodzime morze czy w góry

.

Legnica czekająca na wędrowców

Legnica to piękne, zabytkowe miasto w województwie dolnośląskim, na wschód od Wrocławia, które z pewnością powinno się odwiedzić.
Pomimo przeróżnych przeciwności w Legnicy uratowało się kilkadziesiąt obiektów architektury zabytkowej.

Kilkudniowy wypad do Gdańska

Od długiego czasu mocno popularne zostały tzw. city break, czyli krótkie, zwykle weekendowe wypady do atrakcyjnych turystycznie miejscowości. Są to często duże miasta, nierzadko za granicą, ale i w naszym kraju jest mnóstwo wartych zobaczenia miejscowości. Jedną z nich jest z pewnością Gdańsk.

Włochy – co warto zobaczyć

Mało jest osób, które potrafią oprzeć się urokowi Włoch. A kto raz odwiedzi południe tego kraju, będzie pragnął powrócić. Sycylię - największą wyspę Morza Śródziemnego cechuje oryginalny górzysty pejzaż, przechodzący w obszerne płaszczyzny jak też wybrzeże o długości 1039 km z piaszczystymi, żwirowymi i skalistymi plażami. Wysepki Liparyjskie na północy, górujący nad wysepką wulkan Etna, rozliczna śródziemnomorska fauna oraz flora oraz kultura i sztuka sprawiają, iż Sycylia należy do najbardziej czarujących miejsc na globie. Włochy są krajem, który potrafi zadowolić wszelkiego turystę bez względu na jego oczekiwania.

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.