Co trzeba odwiedzić w Bułgarii

Bułgaria jest państwem ogromnie wziętym w zakresie turystyki, a jest to prawdopodobnie jeszcze pozostałość z czasów, gdy przynależeliśmy jako państwo do niesławnego bloku wschodniego oraz jedynym państwem gdzie warto było pojechać były wybrzeża Bułgarii. Na wakacje w tym kraju stać było wiele rodzin i nadal jest to miejsce, gdzie można za stosunkowo małą cenę spędzić przyjemnie urlop. Ceny są niezbyt wysokie, natomiast do restauracji możemy chodzić często i dobrze się najeść.

bułgaria

Źródło: pixabay.com

Oczywiście najbardziej popularnym punktem w Bułgarii jest Riwiera Bułgarska, rozpostarta nad Morzem Czarnym. Temperatury są tu imponujące, natomiast ciepłe morze oraz czyste plaże nakłaniają do dłuższego pobytu. Ulokowało się w tym miejscu także wiele pierwszorzędnych hoteli. Jak to z reguły bywa w luksusowych kurortach nie brak tu rozrywek, zarówno tych typowych, jak plażowanie, jak też tych wyszukanych, jak tenis ziemny, paintball czy elitarne kluby nocne. Wybrzeża są tu zniewalające, a czasami nawet sięgają 100 m szerokości. Złote Piaski. Kurort ten ma szczególne znaczenie, ponieważ jako pierwszy urósł do rangi ośrodka dla eZłote Piaski (https://www.eccoholiday.com/dojazd-wlasny/bulgaria/zlote-piaski/)urlop] jeździli tam jedynie najbardziej bogaci. Dzisiaj jest to jeden z kilku ośrodków wczasowych dla Europejczyków. Poza plażami jednak jest tu także coś do zwiedzania. W okolicy leży monaster Aładża, zachwycający nie jedynie techniką budowy, bowiem został on wykuty w kamieniu, ale również zaciekawia powiązanymi z nim mitami. W bezpośrednim otoczeniu znajduje się również rezerwat Kamienny Las, obejmujący kolekcję ponad 300 skalistych tworów o wysokości od 6 do 12 metrów.

bułgaria wycieczki

Autor: Andrew Nash
Źródło: http://www.flickr.com

Stolica Bułgarii – Sofia, dostatnia jest głównie w obiekty sakralne. Możemy tutaj odnaleźć tak sobory jak także prawosławne cerkwie. Bułgaria (https://coraltravel.pl/wczasy/wyniki-wyszukiwania/panstwo:Bulgaria:8) prócz Morza Czarnego ma jeszcze w swej ofercie krajoznawczej Góry Riła. To cudowny, porośnięty zielenią masyw, z prawie 90 pojedynczymi skalistymi szczytami dosięgającymi ponad 2 tys metrów npm. W górach możemy trafić na nieduże malownicze jeziorka, jakich jest aż 150. Przystosowano tu wiele tras turystycznych tak dla spacerowiczów jak również rowerzystów. Zimą góry zapraszają na narty. U stóp masywu leży również prawosławny Klasztor Św Iwana, zaplanowany na planie czworoboku z przepięknym dziedzińcem i dwiema bramami. Starczy wbić w wyszukiwarkę Bułgaria wycieczki, aby radować oczy wspomnianymi cudownościami.

, , , ,

Related posts

Czy wyjazd do południowych krajów to właściwy pomysł na urlop? Sprawdź nasze pomysły

Coraz więcej osób rozważa wyjazd z kraju jako jedną z alternatywnych opcji spędzenia urlopu. Wbrew pozorom taki wyjazd wcale nie musi być drogi, głównie gdy weźmiemy pod uwagę fakt, iż ceny w Polsce także nie zaliczają się już do najniższych. Minęły raczej definitywnie czasy, kiedy niemal każdy, kto miał jakąkolwiek gotówkę, mógł spakować walizkę i wybrać się bez większego organizowania i rozważania wydatków nad chociażby rodzime morze czy w góry

.

Legnica czekająca na wędrowców

Legnica to piękne, zabytkowe miasto w województwie dolnośląskim, na wschód od Wrocławia, które z pewnością powinno się odwiedzić.
Pomimo przeróżnych przeciwności w Legnicy uratowało się kilkadziesiąt obiektów architektury zabytkowej.

Kilkudniowy wypad do Gdańska

Od długiego czasu mocno popularne zostały tzw. city break, czyli krótkie, zwykle weekendowe wypady do atrakcyjnych turystycznie miejscowości. Są to często duże miasta, nierzadko za granicą, ale i w naszym kraju jest mnóstwo wartych zobaczenia miejscowości. Jedną z nich jest z pewnością Gdańsk.

Włochy – co warto zobaczyć

Mało jest osób, które potrafią oprzeć się urokowi Włoch. A kto raz odwiedzi południe tego kraju, będzie pragnął powrócić. Sycylię - największą wyspę Morza Śródziemnego cechuje oryginalny górzysty pejzaż, przechodzący w obszerne płaszczyzny jak też wybrzeże o długości 1039 km z piaszczystymi, żwirowymi i skalistymi plażami. Wysepki Liparyjskie na północy, górujący nad wysepką wulkan Etna, rozliczna śródziemnomorska fauna oraz flora oraz kultura i sztuka sprawiają, iż Sycylia należy do najbardziej czarujących miejsc na globie. Włochy są krajem, który potrafi zadowolić wszelkiego turystę bez względu na jego oczekiwania.

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.