Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Odwieczny dylemat: jakość czy ilość?

28 stycznia 2021
Kogo by nie spytać o to, co by wybrali czy jakość czy ilość padnie respons: „jakość”. Deklaracje deklaracjami, ale jak przychodzi co do czego, to niekoniecznie już tak to się odbywa, ponieważ wielu z nas wybierze ilość. Dzieje się tak z różnych powodów, najczęstszym przypadkiem zaś jest, iż to po prostu wychodzi taniej. Mawia się, że niby jakość, ale trzeba za nią zapłacić, tymczasem jesteśmy w stanie mieć wiele za identyczną lub bardziej korzystną cenę. Jak pokazuje jednak doświadczenie to niedobre filozofia

Najlepiej to podejście podsumowuje życie, nasze perypetie z konkretnym produktem. Często krótko się cieszymy, że kupiliśmy coś jako dobra oferta, gdyż okazuje się, że ten zakup wielką pomyłką. W takim momencie zapewniamy, iż już nie zrobimy tej samej pomyłki, że będziemy dokonać wyboru tylko pod kątem jakości, nigdy zaś z powodu ilości. Czy myślimy o tym postanowieniu czy nie jest zależne niekiedy od produktu, który chcemy zakupić. Prawdą jest, że kupując coś taniego, jednorazowego, coś co nie kosztuje bardzo dużo, to stawiamy na ilość.

Dzieje się tak, ponieważ nie wymagamy jakiejś bardzo jakościowo rzeczy, jest to dla nas drugorzędna sprawa. Bardziej ważne jest po prostu kupno tego typu rzeczy i jej posiadanie. Można w tym sensie wspomnieć o przedmiotach codziennego użytku. Zamiast jakiejś markowej herbaty kupimy tańszą, z której możemy zrobić więcej herbaty. Ta kwestia wydaje się dla nas normalna. Być może i smak herbaty jest bardzo ważny, lecz bez przesady, by płacić za to nie wiadomo, ile pieniędzy. Na jakość natomiast stawiamy, kiedy mamy do czynienia z inicjatywami bardziej poważnymi, jak na przykład budowa domu.

Skoro przykładowo planujemy schody, to z uwagą przeglądamy oferty na przykład producentów schodów drewnianych, wiemy, iż jak pragniemy schody na lata to najbardziej korzystnie wybrać schody dębowe .schody (zobacz http://www.domanski.com.pl/blog/schody-debowe)kierujemy się ku jakości nawet, kiedy zapłacimy więcej. To właściwe podejście, ponieważ nie warto oszczędzać na rzeczach, które będą już z nami na zawsze, jakie będą z nami każdego dnia. Te przedmioty powinny być solidne, muszą się odznaczać jak największą jakością.

Jeśli zainteresowały Cię wiadomości w naszym wpisie, to doczytaj więcej (http://www.spoiwex.pl/o-firmie) kolejne wątki na nowej witrynie, która podpięta jest pod poniższym linkiem.

Jeśli natomiast w takich sytuacjach będziemy wyznawać zasadę, że korzystniejsza jest ilość, to możemy się bardzo rozczarować.

You Might Also Like