Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Kilka informacji o turystycznej ofercie Łodzi, jak się przedstawia baza kwater tego miasta

23 listopada 2018
Łódź to stosunkowo młode miasto, bo początki jego biorą się dopiero w początkach dziewiętnastego wieku. Co prawda pierwsze wzmianki o niej będą już pochodziły z wieku dwunastego, lecz dopiero w roku 1820 zaczęła się współczesna historia tego miasta. Od tego czasu zaczął się bardzo intensywny rozwój różnych gałęzi przemysłu, w pierwszej kolejności budowano liczne fabryki odzieżowe.

Pozostało tak do dzisiaj, choć miasto ogromnie się rozrosło i bardzo zmieniło, to w dalszym ciągu przemysł tekstylny spełnia tam istotną rolę. Z wcześniejszego okresu zostało mnóstwo przemysłowych budynków, z jakich część została bardzo ciekawie wykorzystana. Na przykład w pewnej ich części działa obecnie największa chyba w kraju galeria (serwis internetowy) handlowa, a z kolei inne zostały przerobione na muzea i wystawy. Nie można też pomijać przygody Łodzi ze światem filmowym, miasto to wypuściło wielu znanych reżyserów i aktorów. To w nim właśnie działa jedna z najbardziej znanych w Polsce szkół filmowych, to znaczy słynna Łódzka filmówka, jakiej bramy przez lata opuszczały wielkie sławy krajowej filmowej i teatralnej sceny, do dziś oglądane w różnych kulturalnych przedsięwzięciach.
hotel

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com

Łódź ze względu na swoją krótką historię nie ma może zbyt wiele do zaproponowania turystom, ale noclegowa baza w tym mieście jest dość dobrze rozwinięta. Przede wszystkim dlatego, że Łódź jest dużym miastem przemysłowym, a co się z tym wiąże sporo ludzi przyjeżdża tam ze sprawami biznesowymi.

Rzecz jasna nie oznacza to, że w Łodzi nic nie ma, bo przecież jest tam słynna Ulica Piotrowska, Ogród Zoologiczny i Aleja Gwiazd. Jeżeli się będzie szukać noclegu w Łodzi, to z pewnością ciekawym wyborem będzie jakiś nieduży hotel (hotel 5 gwiazdkowy na podlasiu) w Łodzi, tego tupu hoteli jest tam przynajmniej kilkadziesiąt, a poza tym ofertę ma kilka dużych sieciowych obiektów, które spełniają międzynarodowe standardy. Bardzo ciekawie wygląda także oferta gastronomiczna. Jeśli kogoś zainteresuje jakaś polecana restauracja Łódź, w której można smacznie i tanio zjeść, to w centrum można ich znaleźć przynajmniej kilkanaście, a poza tym jest tam wiele barów, pierogarni i naleśnikarni.

You Might Also Like