Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Co trzeba odwiedzić w Bułgarii

11 października 2018
Bułgaria jest państwem ogromnie wziętym w zakresie turystyki, a jest to prawdopodobnie jeszcze pozostałość z czasów, gdy przynależeliśmy jako państwo do niesławnego bloku wschodniego oraz jedynym państwem gdzie warto było pojechać były wybrzeża Bułgarii. Na wakacje w tym kraju stać było wiele rodzin i nadal jest to miejsce, gdzie można za stosunkowo małą cenę spędzić przyjemnie urlop. Ceny są niezbyt wysokie, natomiast do restauracji możemy chodzić często i dobrze się najeść.

bułgaria

Źródło: pixabay.com

Oczywiście najbardziej popularnym punktem w Bułgarii jest Riwiera Bułgarska, rozpostarta nad Morzem Czarnym. Temperatury są tu imponujące, natomiast ciepłe morze oraz czyste plaże nakłaniają do dłuższego pobytu. Ulokowało się w tym miejscu także wiele pierwszorzędnych hoteli. Jak to z reguły bywa w luksusowych kurortach nie brak tu rozrywek, zarówno tych typowych, jak plażowanie, jak też tych wyszukanych, jak tenis ziemny, paintball czy elitarne kluby nocne. Wybrzeża są tu zniewalające, a czasami nawet sięgają 100 m szerokości. Złote Piaski (eccoholiday.com/dojazd-wlasny/bulgaria/zlote-piaski/). Kurort ten ma szczególne znaczenie, ponieważ jako pierwszy urósł do rangi ośrodka dla elit. Na urlop jeździli tam jedynie najbardziej bogaci. Dzisiaj jest to jeden z kilku ośrodków wczasowych dla Europejczyków. Poza plażami jednak jest tu także coś do zwiedzania. W okolicy leży monaster Aładża, zachwycający nie jedynie techniką budowy, bowiem został on wykuty w kamieniu, ale również zaciekawia powiązanymi z nim mitami. W bezpośrednim otoczeniu znajduje się również rezerwat Kamienny Las, obejmujący kolekcję ponad 300 skalistych tworów o wysokości od 6 do 12 metrów.

bułgaria wycieczki

Autor: Andrew Nash
Źródło: http://www.flickr.com

Stolica Bułgarii – Sofia, dostatnia jest głównie w obiekty sakralne. Możemy tutaj odnaleźć tak sobory jak także prawosławne cerkwie. Bułgaria (https://coraltravel.pl/wczasy/wyniki-wyszukiwania/panstwo:Bulgaria:8) prócz Morza Czarnego ma jeszcze w swej ofercie krajoznawczej Góry Riła. To cudowny, porośnięty zielenią masyw, z prawie 90 pojedynczymi skalistymi szczytami dosięgającymi ponad 2 tys metrów npm. W górach możemy trafić na nieduże malownicze jeziorka, jakich jest aż 150. Przystosowano tu wiele tras turystycznych tak dla spacerowiczów jak również rowerzystów. Zimą góry zapraszają na narty. U stóp masywu leży również prawosławny Klasztor Św Iwana, zaplanowany na planie czworoboku z przepięknym dziedzińcem i dwiema bramami. Starczy wbić w wyszukiwarkę Bułgaria wycieczki, aby radować oczy wspomnianymi cudownościami.

You Might Also Like