Gdzie spędzić wakacje w Polsce? Pieniny są wyborem idealnym!

Wprawdzie do lata jeszcze trochę czasu, ale warto już dzisiaj zastanowić się nad tym, gdzie spędzić swój letni urlop. Aby czas okazał się rzeczywiście udany, wcale nie trzeba od razu wyjeżdżać do Egiptu czy Grecji. Także na terenie naszego kraju nie brakuje naprawdę pięknych miejsc. Wśród nich obecne są Pieniny oraz położona u ich stóp Szczawnica – miejsce idealne dla wszystkich kochających góry.

Pieniny znajdują się na południu Polski. To jedyne w naszym kraju góry, które mają tak bajkowy charakter. Ich wielki urok tkwi w cieszącym się ogromną popularnością Przełomie Dunajca, który przepływa przez szczyty gór. Pieniny mają dużo do zaoferowania nie tylko tym, którzy planują urlop spędzić , wędrując po górskich szlakach. Miasta takie, jak Szczawnica to rozmaite pensjonaty oraz świetne atmosfera oraz cudowny klimat. Liczne pensjonaty Szczawnica oferuje w różnych miejscach miasta.

domki

Autor: Brian Burger
Źródło: http://www.flickr.com

Rozmaite pensjonaty Szczawnica które proponuje to miejsca perfekcyjnie dla rodzin z dziećmi oraz par, które poszukują odpoczynku (Jeżeli szukasz kierunku na urlop sprawdź egipt wakacje coraltravel) i wyciszenia. Pensjonaty stoją na zaskakująco wysokim poziomie – panuje w nich porządek, a pokoje są bardzo dobrze wyposażone. W mieście obecne są pensjonaty, w których pokoje mają osobne łazienki oraz takie, w których łazienka znajduje się na korytarzy. W tym drugim wypadku liczyć można na niższą cenę. Szczawnica to nie tylko pensjonaty.

Obecne są tu także domki Pieniny zaś majestatycznie nad nimi górują. Chcąc wyszukać domek świetny na nocleg, dobrze jest wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę „domki Pieniny”. W mgnieniu oka uda się nam uzyskać bardzo dużo wyszukiwań, za sprawą których znalezienie wymarzonego domku naprawdę nie będzie nastręczać żadnych trudności.

Przełom Dunajca jest z całą pewnością największą atrakcją Szczawnicy i całych Pienin. Warto wybrać się na spacer drogą, która biegnie przy samym Dunajcu. Podczas spaceru można obserwować tratwy z turystami , którymi kierują flisacy. Taki rejs to bez wątpienia naprawdę duża atrakcja. Liczne szlaki turystyczne – łącznie z tym prowadzącym na Trzy Korony – to również ogromny atut tego miejsca. Nie można zapomnieć również o znanej Sokolicy, na której szczycie rośnie najsłynniejsza sosna w naszym kraju. To ona umieszczana jest na większości pocztówek z tego rejonu kraju.

, ,

Related posts

Czy wyjazd do południowych krajów to właściwy pomysł na urlop? Sprawdź nasze pomysły

Coraz więcej osób rozważa wyjazd z kraju jako jedną z alternatywnych opcji spędzenia urlopu. Wbrew pozorom taki wyjazd wcale nie musi być drogi, głównie gdy weźmiemy pod uwagę fakt, iż ceny w Polsce także nie zaliczają się już do najniższych. Minęły raczej definitywnie czasy, kiedy niemal każdy, kto miał jakąkolwiek gotówkę, mógł spakować walizkę i wybrać się bez większego organizowania i rozważania wydatków nad chociażby rodzime morze czy w góry

.

Legnica czekająca na wędrowców

Legnica to piękne, zabytkowe miasto w województwie dolnośląskim, na wschód od Wrocławia, które z pewnością powinno się odwiedzić.
Pomimo przeróżnych przeciwności w Legnicy uratowało się kilkadziesiąt obiektów architektury zabytkowej.

Kilkudniowy wypad do Gdańska

Od długiego czasu mocno popularne zostały tzw. city break, czyli krótkie, zwykle weekendowe wypady do atrakcyjnych turystycznie miejscowości. Są to często duże miasta, nierzadko za granicą, ale i w naszym kraju jest mnóstwo wartych zobaczenia miejscowości. Jedną z nich jest z pewnością Gdańsk.

Włochy – co warto zobaczyć

Mało jest osób, które potrafią oprzeć się urokowi Włoch. A kto raz odwiedzi południe tego kraju, będzie pragnął powrócić. Sycylię - największą wyspę Morza Śródziemnego cechuje oryginalny górzysty pejzaż, przechodzący w obszerne płaszczyzny jak też wybrzeże o długości 1039 km z piaszczystymi, żwirowymi i skalistymi plażami. Wysepki Liparyjskie na północy, górujący nad wysepką wulkan Etna, rozliczna śródziemnomorska fauna oraz flora oraz kultura i sztuka sprawiają, iż Sycylia należy do najbardziej czarujących miejsc na globie. Włochy są krajem, który potrafi zadowolić wszelkiego turystę bez względu na jego oczekiwania.

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.