Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Gdzie spędzić wakacje w Polsce? Pieniny są wyborem idealnym!

11 października 2018
Wprawdzie do lata jeszcze trochę czasu, ale warto już dzisiaj zastanowić się nad tym, gdzie spędzić swój letni urlop. Aby czas okazał się rzeczywiście udany, wcale nie trzeba od razu wyjeżdżać do Egiptu czy Grecji. Także na terenie naszego kraju nie brakuje naprawdę pięknych miejsc. Wśród nich obecne są Pieniny oraz położona u ich stóp Szczawnica – miejsce idealne dla wszystkich kochających góry.

Pieniny znajdują się na południu Polski. To jedyne w naszym kraju góry, które mają tak bajkowy charakter. Ich wielki urok tkwi w cieszącym się ogromną popularnością Przełomie Dunajca, który przepływa przez szczyty gór. Pieniny mają dużo do zaoferowania nie tylko tym, którzy planują urlop spędzić , wędrując po górskich szlakach. Miasta takie, jak Szczawnica to rozmaite pensjonaty oraz świetne atmosfera oraz cudowny klimat. Liczne pensjonaty Szczawnica oferuje w różnych miejscach miasta.

domki

Autor: Brian Burger
Źródło: http://www.flickr.com

Rozmaite pensjonaty Szczawnica które proponuje to miejsca perfekcyjnie dla rodzin z dziećmi oraz par, które poszukują odpoczynku i wyciszenia. Pensjonaty stoją na zaskakująco wysokim poziomie – panuje w nich porządek, a pokoje są bardzo dobrze wyposażone. W mieście obecne są pensjonaty, w których pokoje mają osobne łazienki oraz takie, w których łazienka znajduje się na korytarzy. W tym drugim wypadku liczyć można na niższą cenę. Szczawnica to nie tylko pensjonaty.

Obecne są tu także domki Pieniny zaś majestatycznie nad nimi górują. Chcąc wyszukać domek świetny na nocleg, dobrze jest wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę „domki Pieniny”. W mgnieniu oka uda się nam uzyskać bardzo dużo wyszukiwań, za sprawą których znalezienie wymarzonego domku naprawdę nie będzie nastręczać żadnych trudności.

Przełom Dunajca jest z całą pewnością największą atrakcją Szczawnicy i całych Pienin. Warto wybrać się na spacer drogą, która biegnie przy samym Dunajcu. Podczas spaceru można obserwować tratwy z turystami , którymi kierują flisacy. Taki rejs to bez wątpienia naprawdę duża atrakcja. Liczne szlaki turystyczne – łącznie z tym prowadzącym na Trzy Korony – to również ogromny atut tego miejsca. Nie można zapomnieć również o znanej Sokolicy, na której szczycie rośnie najsłynniejsza sosna w naszym kraju. To ona umieszczana jest na większości pocztówek z tego rejonu kraju.

You Might Also Like