Kilka przydatnych informacji na temat kabur udowych

Przechowywanie broni palnej wymaga zastosowanie odpowiedniej kabury. Spełnia ona rolę pokrowca. Z jakimi modelami kabur mamy do czynienia zazwyczaj? Kabury, czyli zwykle pokrowce do przechowywania broni dostępne będą w opcji do przenoszenia pod pachą. Są również modele, mogą mogą zostać przyczepione do pasa. Wśród dostępnych w dzisiejszych czasach modeli kabur znajdują się również kabury udowe. W zgodzie ze swoją nazwą kabury udowe przenoszone są na udzie.

militaria

Autor: Andrew Jensen
Źródło: http://www.flickr.com

Kabury niezależnie na to, w jakim miejscu są noszone muszą być zaprojektowane w ten sposób, by przechowywana w nich broń była zabezpieczona przed wysunięciem. Te noszone pod pachą mają przeważnie więc klapkę zapinaną od góry, która zabezpiecza przed wypadnięciem broni. Te udowe posiadają natomiast trzy rodzaje zabezpieczeń.

Częścią kabury udowej jest system pasów, dzięki czemu kabura udowa może zostać przymocowana na udzie na stosowanej wysokości. Zabezpieczenia te można w każdej chwili zdemontować. Wtedy kaburę można nosić na specjalistycznych szelkach lub na pasie. Ofertę kabur nie jedynie na udo prezentują sklepy z akcesoriami militarnymi.

Nie ma co czekać, takie niezwykłe okazje należy prędko wykorzystywać, więc nie wahaj się i po prostu sprawdź kompletną ofertę.

Bez względu od modelu kabury wiele z nich ma kieszenie jakie służą do przenoszenia elementów wyposażenia jak przykładowo wycior.

Wszelkie fasony posiadają też kieszonki, w których można przechowywać jeszcze jeden magazynek albo zapas amunicji. Odmianą pokrowca będzie olstra. Z olstrów korzystała generalnie kawaleria. Odkąd jednak konie, wraz z nimi kawalerzyści zniknęli z armii, używanie ostrów było bezużyteczne. Rodzaj kabury zawsze dobiera się do typu stosowanej broni.

Różne kabury będą bowiem przystosowane do noszenia rewolweru, inne zaś do broni z większym korpusem. Dawniej kabury stosowano przede wszystkim skórzane. Dzisiaj prócz skóry stosuje się także różne inne materiały. W chwili obecnej coraz częściej można kupić kabur wykonane z nylonu, lub z kordury.

Sklepy z artykułami militarnymi proponują także kabury wykonane z połączenia dwóch tych materiałów. Pokrowce wykonane ze skóry będą bardziej wytrzymałe, należy jednak dać za nie trochę więcej aniżeli za te wykonane z nylonu, czy wykonane z cordury.

, ,

Related posts

Zakupy przez internet to szybki sposób na to, by zaopatrzyć się we wszystkie przedmioty, jakich potrzebujemy

Każdy człowiek jest inny, ma odrębne upodobania i kreuje swój świat tak, aby czuć się w nim dobrze. Z tym właśnie wiążą się potrzeby, jakie ma każdy z nas. Są one mocno zróżnicowane i bardzo często zależą od naszych talentów i upodobań. Nie wszyscy ludzie realizujący zakupy w internecie poszukują tego, co my – zazwyczaj fani muzyki nie szukają fachowego sprzętu do chodzenia po górach, a fryzjerki nie koncentrują swojej uwagi na sprzęcie elektrycznym. Bogactwo ludzkich zainteresowań powoduje, że internet to miejsce, które odpowiada na każde nasze zachcianki, dlatego każdy z nas może znaleźć w niej to, czego poszukuje.

Nawet jeżeli nosisz doprawdy duży rozmiar odzieży, zakupy nie spowodują ci już kłopotu

Mnóstwo osób uwielbia chodzić na zakupy oraz kupować dla siebie nowe ubrania. Jednakże zakupy potrafią sprawić też wiele problemów, szczególnie kiedy nie można otrzymać ładnej odzieży w odpowiednim rozmiarze. Z taką niedogodnością borykają się głównie osoby puszyste, gdyż gdy chodzi o ubrania duże rozmiary przez dłuższy czas były produkowane w skromniejszym asortymencie.

Latest posts

Modne jeansy dla mężczyzn produkowane w różnych rozmiarach

Dobre spodnie jeansowe męskie na pewno są się niezwykle dobrze sprzedawały. Gwarancją tego jest to, iż panowie wciąż potrzebują nowych spodni, a spodnie jeansowe uważane bywają za bardzo wygodne, a jednocześnie jedne z najnowszych typów spodni.