Bpgew
Gospodarka - newsy ze świata.

Różne sposoby zwiedzania miasta – uroczy Wrocław w weekend.

11 października 2018
Wrocław to duże miasto, w którym jest co zwiedzać. Dobrze jest zaplanować sobie wizytę w tym mieście na 2-3 dni. Idealny będzie w tym wypadku przedłużony weekend. Zależnie od tego, czy jedziemy z dziećmi, czy też nie, warto zrobić sobie rozmaite scenariusze wycieczki. Od czego zacząć?

solidne ogrodzenie murowane

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Odwiedzając Wrocław możemy zdecydować się na określony model oglądania miasta. Są tu trasy spacerowe, piękne ogrodzenia wykonane np. przez , trasy rowerowe, oraz trasy wodne. Niezależnie od tego, jaki sposób poruszania się wybierzemy – i tak zaliczymy kilka kluczowych punktów miasta. Do uroczego Rynku dojedziemy piękną ulicą Świdnicką, która w ogromnej części jest ulicą otoczoną wieloma zabytkowymi kamieniczkami. Jest co podziwiać, zwłaszcza, że stosunkowo niedawno miasto zajęły krasnale i ich znajdowanie także jest sporą rozrywką, głównie dla najmłodszych. Na Rynku Głównym naszą uwagę z pewnością przykuje budynek Starego Ratusza. Patrząc na budynek Nowego Ratusza od zachodu możemy zauważyć 3 bramy – to wejścia do Sukiennic, Przejścia Żelaźniczego orazi Przejścia Garncarskiego. Warto się nimi przejść, bo w tym miejscu wiele wieków temu mieściło się targowisko, po jakim zostały architektoniczne ogrodzenia Wrocław to poniemieckie miasto, w jakim Rynek Główny otaczają zabytkowe kamieniczki, w których teraz mieszczą się restauracje sklepiki, biura i mieszkanka.

Idąc w kierunku Placu Solnego dotrzemy na ulicę Kiełbaśniczą, a potem na Jatki, gdzie są galerie artystyczne i pomniki zwierząt rzeźnych. A to ogrodzone pięknymi ogrodzeniami jak np. . Pierwszy dzień można zorganizować sobie w pobliżu Rynku, a na koniec pójść do jednej z restauracji albo dyskotek wrocławskich. Dzień drugi można spędzić na Ostrowie Tumskim i przejść przez piękne parki. Trzeci dzień można zaplanować zupełnie rekreacyjnie, zwiedzić ogrody – botaniczny i japoński i ogród zoologiczny, gdzie w części adresowanej do najmłodszych nie ogrodzenia Wrocław wabi turystów historią, ale również postępem technologicznym i kulturą.

Skupienie się na najważniejszych miejscach wartych zobaczenia i atrakcjach turystycznych (np. rejs po Odrze), umożliwią bardzo ciekawą i aktywną formę spędzenia czasu. Ale dopiero dotarcie do zakamarków Wrocławia pozwala naprawdę poznać to miasto.

You Might Also Like